АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАДСИЛАЙТЕ НАМ СВОЇ СТАТТІ ЯКІ ДОПОВНЮВАТИМУТЬ ЗМІСТ САЙТУ ЗА АДРЕСОЮ: stopcom@ukr.net ВОНИ ОБОВ"ЯЗКОВО БУДУТЬ НАДРУКОВАНІ!           Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
Чому пенсіонери не платять за проїзд?
05.05.2009р.

І це вони називають справедливістю? – Чому пенсіонери не платять за проїзд?

Вперше в житті я був свідком того, як старші люди проявили свідомість не совка, а нормальних людей. Вперше побачив і почув, як російськомовні пенсіонери не нарікали, як їм погано живеться і все таке навколо погане, а навпаки. Не казали, що їм хтось-там щось винен (должен), а казали, що вони самі винні, бо змирилися з обставинами.

І це було в електричці. В звичайній приміській електричці, де зранку і ввечері набивається маса людей, бо ранково-вечірня міграція народів є справою звичайною. Але це мені їхати прийшлося вдень. Людей відносно було небагато і коли «обілечувати» кондуктор підійшов до мене і двох сусідів - таких же пасажирів електрички, як я, але старших за віком, - то суєти в поїзді не було. Так от, пасажир поруч – дідусь – здивував мене і всіх навколо, що почав обурюватись тим, що це у нас за такі дурні закони, що той, хто точно має гроші, тобто пенсіонер, який гарантовано одержує пенсію, їздить в громадському транспорті задурно. А той, хто безробітний, або дитина, яка не може заробляти, - повинні платити. Десятирічній дитині заборонено працювати, але дитина частину проїзду обов’язково оплачує, а пенсіонер – катається узаконеним зайцем. Це справедливість по-українськи, совково по-українськи.

Пенсіонер обурювався: навіть якщо пенсіонер має пенсію в 600 грн., то в Україні чи не половина населення працюють за такі копійки. І той, хто горбом своїм заробляє цей мізер, – платить за проїзд, а той, хто не працює, але одержує гроші з пенсійного фонду, тобто з відрахувань з зарплат цих самих рабів, які ішачать за копійки, – не платить.

Пенсіонера підтримувала його дружина: А скільки в Україні пенсіонерів, які все життя штани протирали і хіба тільки горілку на службі пили, а тепер мають по три, по п’ять тисяч гривень пенсії, і вони теж не платять за проїзд в електричках? Вони що, малоімущі? Таких блатних ось подивіться – половина вагону. І совість їх не гризе.

І справді, у вагоні крім мене оплатило проїзд менше половини пасажирів, а основна маса - це пенсіонери, які при почутих словах повтягували голови в шиї і вдавали, що вони або не чують, або не розуміють, про що йде мова.

Молода кондукторка теж, напевно, такого від пасажирів ще не чула. Бо почала просто щось говорити про скорочення штатів в їхньому відомстві. На що наші бойові і справедливі пенсіонери в один голос почали казати: «Правильно, а з чого вам зарплати мають платити, якщо половина вагону – халявщики». А все тому, що пенсіонери - це головний електорат для ющенків, тимошенків, януковичів, литвинів, морозів та симоненків, які будуть обкрадати одних і загравати з іншими, тільки б не приймати рішення, які можуть стати втраченими голосами на виборах.

– Ну хіба вони не праві?

Взагалі-то вони не кричали, не шуміли. Все сказано ними було в спокійній, врівноваженій манері. Здавалося, що вони давно переконані в тому, що говорили. Бо, дійсно, якщо хтось дуже плаче, що залізниця збиткова, то якби ввели для пенсіонерів хоча би половину плати за проїзд, прирівнявши їх навіть не до дітей, а хоча би до студентів, то наскільки б на краще виправилася ситуація. А то що виходить: той, що безробітний, оплачує проїзд, шукає роботу, з якої зніматимуть в пенсійний фонд відрахування для того, щоб розбещений безоплатним проїздом батальйон пенсіонерів Фастова, Самбора чи Костянтинівки їздив до Києва, Львова чи Донецька, щоб купити там банку майонезу чи пару булочок. А чого їздять? А тому, що безкоштовний проїзд, а вдома нудно, немає що робити, от народ і катається. А треба було б заплатити хоча би дві гривні, то вже би і не каталися, бо вигідніше майонез купляти було би у себе під хатою в найближчому кіоску чи крамниці.

Отож, окремо взятій категорії населення частково комунізм вже забезпечили. Справедливістю тут навіть і не пахне. Інші ж не дочекаються і такого. Наприклад, третина чоловічого населення України не доживає навіть до пенсійного віку – спрацьовуються, спиваються і вмирають. Це і є справедливість по-комсомольськи у виконанні теперішньої влади. Приємно, що це розбещення навіть серед пенсіонерів сприймають не всі так, як це звиклося. Тим більше, що в жодній країні світу такого немає. За все, навіть за задоволення кататись, – треба платити. І платять всі.

НЕВРОДА Віктор
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов