АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАДСИЛАЙТЕ НАМ СВОЇ СТАТТІ ЯКІ ДОПОВНЮВАТИМУТЬ ЗМІСТ САЙТУ ЗА АДРЕСОЮ: stopcom@ukr.net ВОНИ ОБОВ"ЯЗКОВО БУДУТЬ НАДРУКОВАНІ            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
Слідчий у «справі Ющенка» загрузла в криміналі?
04.06.2009р.

Рясні негласні обшуки приміщень, «прослушка» і негласна ж відеозйомка в службових і приватних приміщеннях у «справі про отруєння Ющенка», схоже, вже обурили саме керівництво Генеральної прокуратури України. За противоправні «дивацтва» слідчого Галини Климович і куратора слідства замгенпрокурора Миколи Голомші колеги відповідати не хочуть. Адже і їх обшуковують та «пишуть»!

Начальник головного управління із розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури Петро Коваль просить усунути від розслідування справи про отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка замгенпрокурора Миколу Голомшу.

Про це йдеться у рапорті Коваля, поданому 30 травня на ім’я в.о. генпрокурора Сергія Вінокурова, текст котрого наводить Комерсант-Україна.

«Доповідаю, що мені від оперативного співробітника СБУ стало відомо, що в рамках розслідування кримінальної справи №49-1361, порушеної за фактом замаху на життя кандидата в президенти, а нині президента Ющенка В.А., керівником слідчо-оперативної групи, старшим слідчим з особливо важливих справ Климович Г.І. протягом тривалого періоду через Апеляційний суд міста Києва та інші суди отримувались дозволи на негласне проникнення до житла, службових кабінетів, зняття інформації з каналів зв’язку та здійснення інших технічних заходів стосовно ряду політиків, народних депутатів, керівництва Генеральної прокуратури і керівників окремих структурних підрозділів Головного управління з розслідування особливо важливих справ», – пише Коваль.

В своєму рапорті він просить в.о. генпрокурора призначити службову перевірку викладених ним фактів.

Провадження службового розслідування Коваль просить доручити «будь-якому структурному підрозділу Генпрокуратури, крім тих, керівництво котрими здійснює заступник генпрокурора Голомша».

Коваль аргументує це тим, що саме Голомша з червня 2007 року здійснював прокурорський нагляд за досудовим слідством, контроль і керівництво слідчими, які займаються розслідуванням кримінальної справи про отруєння Віктора Ющенка.

В документі Коваль підкреслює, що підлеглі Голомші не можуть об’єктивно здійснювати перевірку за даним фактом. На підтвердження своїх слів Коваль констатує, що підлеглими пана Голомші були скоєні протиправні дії, зафіксовані оперативними співробітниками СБУ.

Вінокуров підтвердив виданню, що з рапортом Петра Коваля він вже ознайомлений, коментувати його навідріз відмовився. «Цей рапорт поданий на моє ім’я, і як він міг опинитися у вас, я не знаю. Поки ви не скажете, як він потрапив до вас, я на жодне питання не відповім», – категорично заявив пан Вінокуров.

Коментар «УК»: Галині Климович, яка провадить розслідування т.зв. «справи Ющенка», висловлюючись лексикою потерпілого у цій справі, стає некомфортно в стінах Генеральної прокуратури. Якщо виклики на допит і «прослушку» очевидних свідків у даній справі ще можна пояснити переслідуванням службового обов’язку і службовим же завзяттям, то «прослушка» і обнишпорювання приміщень відомих політиків, недоторканних народних депутатів і навіть колег із Головного слідчого управління ГПУ сміливо можна трактувати як перевищення службових повноважень і навіть посадовий злочин зі сторони членів цієї діяльної слідчої групи. Котра збирає в рамках «справи Ющенка» компромат на політопонентів для невідомих, але цілком передбачуваних замовників з Банкової. І принагідно «копаючої» під своє ж керівництво в особі Генпрокурора О.Медведька і його заступників.

Практично немає сумнівів в тому, що звинувачення, офіційно викладені в службовому рапорті начальника Головного слідчого управління ГПУ, мають під собою реальне підґрунтя – інакше би пан П.Коваль, не помічений раніше в публічній активності, навряд чи «злив» би свій рапорт ЗМІ, тим самим спонукаючи керівництво ГПУ до результативного службового розслідування. Тим більше, що Коваль фактично лише повторив крок, зроблений раніше Р.Кузьміним, заступником Генпрокурора. Котрий також звинуватив «групу Климович» в окозамилюванні та нехтуванні законністю.

Згідно букви закону, після таких звинувачень слідчий Г.Климович повинна бути терміново відсторонена від кримінальної справи – на період здійснення внутрішнього розслідування по «тезах» П.Коваля – якщо підтвердяться звинувачення останнього, вони просто «висадять у повітря» всю «літерну» кримінальну справу. Реакція на заяву колеги зі сторони як С.Вінокурова, так і самого Генпрокурора О.Медведька буде найкращим сигналом суспільству, чи є «президентська» кримінальна справа «замовною».

«УК» Переклад здійснено сайтом «Стопком».

Джерело: http://www.cripo.com.ua/?sect_id=2&aid=73339
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов