АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАДСИЛАЙТЕ НАМ СВОЇ СТАТТІ ЯКІ ДОПОВНЮВАТИМУТЬ ЗМІСТ САЙТУ ЗА АДРЕСОЮ: stopcom@ukr.net ВОНИ ОБОВ"ЯЗКОВО БУДУТЬ НАДРУКОВАНІ!           Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
"Молодших сестер" Росії покликали до нової сім’ї
07.05.2009р.

"Молодших сестер" Росії покликали до нової сім’ї Колишнім республікам СРСР пропонують тісніше співпрацювати з Європою

В Празі сьогодні відбудеться самміт Євросоюзу, під час котрого повинен бути даний старт програмі "Східне партнерство". Завдяки цій ініціативі ЄС повинна зміцнитись співпраця європейських країн з шістьма країнами колишнього СРСР.

"Східне партнерство", до котрого Євросоюз бажає залучити Азербайджан, Арменію, Білорусію, Грузію, Молдавію і Україну, офіційно оголошено ініціативою, котра допоможе розвинутись громадянському суспільству в цих країнах. Але зближення з ЄС передбачає і фінансову допомогу Євросоюзу його східним партнерам і певні нові виклики для Росії. Можливо, доведеться вирішувати, як бути з союзом Росія-Білорусія, якщо остання порине інтегруватися з ЄС.

Про складне переплетення взаємовідносин між Євросоюзом, Росією та запрошеними до "Східного партнерства" державами в інтерв’ю Радіо Свобода говорить голова парламентської групи Росії зі зв’язків з ЄС, депутат Держдуми Андрій Клімов: "Європейський союз будує свою політику таким чином, що не збирається в осяжному майбутньому включати ці країни до складу ЄС, але хотів би встановити з ними більш тісний контакт. Росія – це неодноразово заявлялось, і я з цим згоден - не прагне і не прагнутиме до Євросоюзу в осяжному майбутньому. Таким чином, ми плануємо вибудовувати відносини з Брюсселем на підставі договору про стратегічне партнерство. У нас така форма контактів. А от країни, які знаходяться між Росією і Європейським союзом, можуть обрати й таку форму, як от власне це "Східне партнерство".

Зі слів Андрія Клімова, Росії ще належить визначитися з тим, як ставитись до європейської ініціативи: "Все залежить від того, я у них далі піде робота. Перший серйозний сигнал для нас – чи будемо ми там присутніми в якості спостерігачів. Тобто Росія не збирається вступати до цієї організації, але мати там статус спостерігача було б правильно, і мені здається, що ця пропозиція повинна надійти від тих, хто це все придумав. В цьому випадку знялись би чисельні питання. Другий момент - чим конкретно буде займатися ця організація. Поки все дуже розпливчасто. Мої контакти в Європейському парламенті і мої розмови з політиками з Єврокомісії, з політиками національних урядів країн Європейського союзу показують, що там ще немає єдності думок про те, як ця штука повинна працювати. Нам теж дуже складно прогнозувати наше до неї ставлення. Якщо це не буде виходити за рамки співпраці Європейського союзу з відповідними країнами, то особисто я нічого екстраординарного у цьому не вбачаю. Але якщо це буде спроба зробити свого роду філіал НАТО або який-небудь буфер між Росією і Європейським союзом, то, звісно, це не може нас не насторожувати, і звичайно, це викликатиме у нас серйозну стурбованість".

Якщо Росія угледить для себе яку-небудь каверзу у "Східному партнерстві", не виключено, що деяких запрошених вона відмовлятиме від участі в цій програмі. І буде цікаво прослідкувати за тим, які способи переконання будуть нею використані.

Даніла Гальперовіч ("Radio Free Europe / Radio Liberty", США)

Переклад з російської здійснено сайтом «Стопком». Версія статті російською опублікована за адресою: http://inosmi.ru/translation/248925.html
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов