АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАДСИЛАЙТЕ НАМ СВОЇ СТАТТІ ЯКІ ДОПОВНЮВАТИМУТЬ ЗМІСТ САЙТУ ЗА АДРЕСОЮ: stopcom@ukr.net ВОНИ ОБОВ"ЯЗКОВО БУДУТЬ НАДРУКОВАНІ!           Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
Як не стати ошуканими всілякого роду шахраями. Правила поведінки
05.03.2009р.

Пам’ятайте, шахрай – завжди актор і дуже вміло грає роль добропорядної людини. Аби увійти в довіру до своєї жертви, він використовує багатий набір вигадок та пасток. Не будьте надто довірлими до незнайомих або малознайомих людей.

Ніколи не приєднуйтесь до ігор в рулетку, кості, лото, наперстки, будь-які вуличні лотереї, карточні та інші азартні розваги. Навіть якщо вас намагаються втягти в такі ігри, пропонують підтримати кон, зіграти «по маленькому», в складщину, спокушають принадними перспективами швидкого збагачення, не не поспішайте прийняти пропозицію. Пам’ятайте, що все це вигадано головним чином для вилучення коштів у потенційних жертв шахрайства.

Всі види ігрового шахрайства носять груповий характер. В розіграші беруть участь кілька людей – інколи до досяти і більше. Придивіться до людей, які знаходяться поруч з ігровим столом або лотерейним барабаном, і ви виявите, що в розіграші бере участь ціла група спільників, ролі між котрими чітко розподілені.

Даючи гроші в борг, не соромтесь брати письмові розписки навіть у добрих знайомих. При великих позичкових сумах надійніше скористатися послугами нотаріуса. Ніколи не віддавайте своїх грошей незнайомим людям навіть на найкоротший час.

Чисельні шахрайські операції скоюються злочинцями з грошима або коштовностями, отриманими «на якийсь час» від потенційних потерпілих – «ломка» купюр, «лялька», «переворот» и ряд інших. Так що, випустивши із власних рук цінності всього «на секунду», ви ризикуєте позбутися їх назавжди.

Намагайтесь не придбавати товар у приватних осіб. Якщо в силу певних обставин ви змушені вступити в контакт з продавцем-приватником, не робіть цього наодинці. Запросіть взяти участь при торговій угоді одну, а ще краще двох людей, котрим ви абсолютно довіряєте. Якщо покупка упакована, перш ніж оплатити її, перевірте річ в присутності продавця. При розрахунку з продавцем тримайте річ в руках або передайте її супутнику. Тим самим ви будете гарантовані від можливої підміни покупки під час розрахунків за товар.

З підвищеною обережністю слід ставитись до пропозиції незнайомих людей купити у них дорогі речі, які користуються підвищеним попитом, ювелірні вироби, коштовності за помірною ціною або навіть дешевше від їх вфактичної вартості. Шахрай запитує завжди лише невелику суму понад реальну вартість речі або навіть знижує її, будучи певним, що він виманить гроші в покупця і збереже товар у себе або підсуне йому фальшивку. В подібних принадних пропозиціях незнайомих людей поряд із можливістю позбутися власних грошей на вас чатує інша небезпека – річ може виявитись украденою.

Не поспішайте довіряти людям, які нав’язують вам свої послуги, особливо малознайомим, котрі активно афішують свої можливості та зв’язки у вищих ешелонах влади, в сфері обслуговування, торгівлі, в правоохоронних органах тощо. Придивіться до них і подумайте про мотиви їх поведінки.

Ставтесь критично до прохань матеріального штибу від незнайомих людей. Навіть якщо відвідувач відрекомендувався представником певної державної організації, громадського або благочинного фонду, не передавайте йому грошових коштів. Розмову з тами відвідувачами слід вести завжди в присутності свідків – родичів, сусідів, знайомих. Запрошення до участі в розмові третіх осіб та реакція відвідувача на ваше рішення безпомилково підкаже, чи та це людина, за яку себе видає.

Не соромтесь попросити відвідувача пред’явити документ, що посвідчує його особу та службове або громадське становище, а також телефон організації, котру він представляє. Візитівка не посвідчує особи її пред’явника. Найвірніший засіб встановити істину – за названим відвідувачем телефоном зателефонувати до організації, котру він представляє, і уточнити, чи рахується в її штаті такий співробітник.

Не надавайте свого житла випадковим людям. У претендентів зняти вашу квартиру навіть на найкоротший час вимагайте паспорт, інші документи. Намагайтесь отримати якомога більш обширну інформацію про тих, хто буде жити у вашу відсутність в квартирі. Не забувайте, що ваш телефон може перетворитися у міні-центр міжнародних зв’язків або міжміських перемовний пункт.

Вирішивши продати або обміняти своє житло, в жодному разі не розпочинайте перемовин з цього питання з приватними особами або маловідомими фірмами. Операції з житлом досить трудомісткі і не терплять поспіху. Краще витратити визначений час і знайти фірму, яка спеціалізується на угодах з нерухомістю та має міцну репутацію. Зверніться по юридичну консультацію та укладіть договір з адвокатом, котрий зможе вас проконсультувати і надасть допомогу при складанні необхідних документів з урахуванням ваших інтересів.

Не поспішайте довіряти рекламі, що закликає вас віддати свої заощадження тій чи іншій фінансовій компанії. Вирішивши мати справи з банком, компанією, перш за все переконайтесь, чи має дана організація ліцензію на право провадження операцій із залученням коштів населення. Надалі скористайтеся своїм правом вкладника і вимагайте у службовців компанії, яка вас зацікавила, балансовий звіт, аби з’ясувати для себе, чи не перевищують її витрати отримуваних доходів. Лише після цього ухвалюйте остаточне рішення, чи довірити їй свої заощадження.

Повсякчас жертвами шахраїв стає той, хто сам намагався обійти закон, чинні правила та нормі. В таких ситуаціях «спритники» і потрапляють на вудочку більш досвідчених правопорушників. Якщо ви не бажаєте бути обманутим, завжди суворо дотримуйте чинних законів, правил та приписів.

Правоохоронний портал РФ

Украина криминальная
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов