АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАДСИЛАЙТЕ НАМ СВОЇ СТАТТІ ЯКІ ДОПОВНЮВАТИМУТЬ ЗМІСТ САЙТУ ЗА АДРЕСОЮ: stopcom@ukr.net ВОНИ ОБОВ"ЯЗКОВО БУДУТЬ НАДРУКОВАНІ!           Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
Потьомкінська країна
12.05.2009р.

В декотрих речах «прогресивний» президент Америки надає перевагу використанню дій в стилі «ретро». У внутрішніх справах його реакційний лібералізм прекрасно представлений політикою «Не залишмо жодної автомобільної компанії позаду», з її невисловленою надією, що знелюднілий Детройт, де сьогодні можна корів пасти, якимось чарівним чином повернеться до «золотої доби» 1950-х.

У зовнішній політиці він, схоже, сумує за 1970-ми роками, коли Радянський Союз був загрозливим, а щоби впоратися з ним, імовірно вимагався контроль над озброюваннями.

Насправді вимагалась не химера контролю над озброюваннями, а відновлення гонки озброєнь, розпочате Рональдом Рейганом. Саме гонка озброєнь допомогла знищити радянський режим. Величний танок перемовин щодо озброювань вимагався, аби отримати підтримку американського суспільства збільшеним витратам на створення зброї.

Значущі угоди із озброєнь в цілому неможливі доти, доки вони не перетворюються на неважливі. Значущі угоди – це угоди, грунтовно змінюючі ворожу динаміку між конкуруючими державами. Але угоди із озброєнь ніколи такого не роблять. До прикладу, під час «холодної війни» перемовини з контролю над озброєннями були всього лише ще однією сценою, на котрій змагалися великі держави, а зовсім не спробою пом’якшити ці відносини.

Радянський Союз був країною третього світу зі зброєю першого світу. Його економіка, так як і економіка Росії наразі, була фактично заснована на мисливстві та збиральництві, на добувній промисловості, котра виробляла нафту, газ, корисні копалини і хутро.

Не рахуючи горілки, які ще промислові товари виробляються в Росії? Ікра? Її добувають із риб, котрі її виробляють.

Сьогодні, коли світ повен нових загроз, наш президент пропонує дати раду старій – ядерному арсеналу Росії. Цей арсенал залишається потенційно небезпечним, особливо якщо частина його потрапить не до тих рук. Але яке майбутнє очікує відсталу і таку, що котиться по похилій, клептократичну бандитократію (thugocracy), котрою є Росія Владіміра Путіна?

Путін - і забудьте про потьомкінське село в людській подобі (Дмітрій Мєдвєдєв), яке посідає сьогодні президентське крісло, - напевно, дуже здивований і радий тому, що американський президент хоче спілкуватися з Росією як з великою державою. Замість цього Обамі слід вивчити відповідні демографічні тенденції.

У своєму есе, що зветься «П’яна нація», опублікованому в поточному щоквартальному номері журналу World Affairs, Ніколас Еберштадт (Nicholas Eberstadt) пише, що над Росією нависла загроза «невблаганної, безперервної і, можливо, такої, якій неможливо запобігти, депопуляції». Колишні епізоди депопуляції - в 1917-23, 1933-34, 1941-46 - були результатами громадянської війни, боротьби Сталіна проти кулаків і колективізації сільського господарства та Другої світової війни відповідно.

Але сьогоднішнє зменшення населення відбувається за нормальних - для Росії – соціальних і політичних обставин. Нормальні умови включають в себе рівень народжуваності нижче рівня смертності, різко знижений рівень зарахування до початкової школи, більше 7 відсотків дітей, кинутих батьками на піклування держави або таких, які ведуть життя на вулиці.

Більше того, «безпробудне пияцтво, яке отупляє, одурманює» - включно із вживанням контрафактних напоїв, що часто є токсичними, – «є загальноприйнятою нормою в Росії і значно збільшує небезпеку смертельного результату від падінь, дорожніх подій, лютих зіткнень, вбивств, самогубств та іншого».

Середня тривалість життя для чоловіків у добу Путіна менша, ніж півстоліття тому за Хрущова.

Мартін Вокер (Martin Walker) з Центру Вудроу Вілсона в Вашингтоні (Woodrow Wilson Center), який опублікував у The Wilson Quarterly статтю із назвою «Нові числа світу» («The World's New Numbers»), відзначає, що знижувана народжуваність в Росії посилюється «феноменом настільки критичним, що він уже дав життя новому зловісному терміну - гіперсмертність (hypermortality)».

Звіт ООН повідомляє, що, завдяки лютуючому вірусу СНІДу, туберкульозу, який не піддається лікуванню ліками, алкоголізму і системі охорони здоров’я, яка руйнується, «смертність в Росії в 3-5 разів вища для чоловіків і в 2 рази вища для жінок», ніж в інших країнах на співставлюваному рівні розвитку.

Звіт, зі слів Вокера, «передбачає, що за десятиліття розмір працездатного населення в Росії розпочне знижуватись на 1 мильйон людей щорічно». Як би там не було, «Росія страждає на демографічний спад таких масштабів, котрі зазвичай є результатом великої війни».

Згідно очікувань Демографічного відділу ООН, населення Росії, яке складало 143 мільйони людей чотири роки тому, в 2025 році може скласти від 121 до 136 мільйонів, а в 2030 році знизиться до 115 мільйонів.

Маркс передбачав, що за зрілого комунізму держава «зів’яне». Замість того, пише Еберштадт, світ спостерігає в’янення Росії, де марксизм повинен був стати світлим майбуттям.

Росія, пише він, «ініціювала унікальну нову програму масового виснаження і вкороченого життя [в масштабах] досі невідомих в історії людства».

«Історія, - завершує він, - не пропонує нам прикладів суспільства, яке б продемонструвало стійкий матеріальний прогрес поряд із довгостроковим зменшенням населення». Сама собою демографія не є неминучістю, але вона значно більш реальна, ніж «процес» котролю над озброєннями, котрий всього лише виражає ліберальну надію приборкання світу шляхом завертання його у пергамент.

Джордж Вілл (George Will) – оглядач газети ("The Washington Post", США)

Переклад з російської здійснено сайтом «Стопком». Стаття російською міститься за адресою:

http://www.inosmi.ru/translation/248574.html
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов