АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАДСИЛАЙТЕ НАМ СВОЇ СТАТТІ ЯКІ ДОПОВНЮВАТИМУТЬ ЗМІСТ САЙТУ ЗА АДРЕСОЮ: stopcom@ukr.net ВОНИ ОБОВ"ЯЗКОВО БУДУТЬ НАДРУКОВАНІ            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
Європу закликають зайняти «далекоглядну» позицію стосовно України
01.06.2009р.

Експерти з Вашингтону закликають Євросоюз ризикнути і запропонувати більш тісні зв’язки своєму великому сусіду на сході. Але чиновники Єврокомісії розповіли EurActiv, що на даний час настрої в Європі розходяться з подібним підходом.

Старший науковий співробітник вашингтонського Інституту Петерсена з міжнародної Економіки (Peterson Institute for International Economics) Андерс Аслунд (Anders Åslund) закликав ЄС укласти з Україною «Договір про асоційоване членство».

Цей заклик прозвучав на конференції, організованій в Брюселі 28 травня німецьким Фондом Маршалла.

Однак, досі подібні угоди укладалися з країнами, котрі тепер є членами ЄС, а кандидатам, які сподіваються вступити до союзу, який складається з 27 держав, пропонується підписати так звані «Договори про стабілізацію та асоційоване членство».

Після розширення ЄС в 2004 році, коли до блоку приєдналися десять країн, і приєднання Румунії та Болгарії, що послідувало три роки потому, в європейських столицях не пориваються й надалі розширюватися на схід. Згідно широко розповсюдженої думки, Євросоюзу біде більш ніж досить Хорватії, котра може приєднатися найближчим часом, і Західних Балкан, котрим пообіцяли приєднання в віддаленому майбутньому.

Виступаючи на умовах анонімності, чиновники Єврокомісії розповіли EurActiv, що їм довелося стримувати спроби випрацювати більш далекоглядний підхід до України через позицію ключових країн-учасниць, включно з Німеччиною.

Єврокомісія нещодавно відмовилась додати слово «європейський» до назви ініціативи «Східного партнерства», аби уникнути будь-яких натяків на те, що партнерство є дорогою до членства в ЄС. Але професор Аслунд заявив, що Євросоюз повинен бути сміливішим стосовно України і закликав до двостороннього утворення однакових урядових агенств, збільшення стипендій для молодих українців та додаткової фінансововї підтримки для Києва.

Дефолт «малоймовірний»

Аслунд, котрий працював радником українського уряду в 1994-1997 роках, і чия книга – «Як Україна перетворилась на країну з ринковою економікою та демократичним ладом» - ось-ось буде опублікована, презентував оптимістичний погляд на те, як країна бореться з економічною кризою. Він категорично заявив, що дефолт малоймовірний, і сказав, що золотовалютні резерви країни нараховують 25 мільярдів доларів, що є еквівалентом вісьмимісячного об’єму імпорту. На його думку, таких грошей досить для підстрахування в цей складний період.

Експерт також схвалив роботу прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, назвавши її «ідеальним антикризовим управлінцем». Тим не менш, він порадив ЄС надати Україні додаткову фінансову допомогу, додатково до пакету на 16,4 мільярди доларів, котрого країна повинна отримати від МВФ.

Аслунд підкреслив майбутні ризики для безпеки, поміж котрими закінчення оренди російської військово-морської бази в кримському Севастополі, що має відбутися в 2017 році.

Експерт також порадив ЄС уважно прослідкувати за президентськими виборами, призначеними на 17 січня 2010 року, оскільки, з його слів, очікується, що Росія «скуповуватиме людей у всіх таборах», аби гарантувати свій контроль.

Він сказав, що «неважливо», хто виграє, тому що передвиборчі програми всіх основних гравців однакові і закликають до змін в конституції країни, покликаних покращити «жахливу» судову систему.

Україна – «переможниця» газової війни

Аслунд вважає, що Україна виграла січневу «газову війну» з Росією, оскільки в результаті конфлікту «Газпром» зіткнувся з падінням замовлень, що збільшило кількість фінансових проблем компанії. Він додав, що Україна виграла від виключення посередника «РосУкрЕнерго», в той час як репутація «Газпрому» постраждала.

Експерт заявив, що Росія хибно передбачила, ніби після зниження поставок Київ не зможе надавати газ у східну частину України, що призведе до політичної дестабілізації. Насправді Україна збудувала невеликий трубопровід, який йде у східну частину країни, і поставки не постраждали. Крім того, експерт пояснив, що в України було досить резервів газу, аби протриматися три місяці.

("EurActiv", Великобританія) Переклад здійснено сайтом «Стопком».

Джерело: http://www.inosmi.ru/translation/249511.html


Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов