АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАДСИЛАЙТЕ НАМ СВОЇ СТАТТІ ЯКІ ДОПОВНЮВАТИМУТЬ ЗМІСТ САЙТУ ЗА АДРЕСОЮ: stopcom@ukr.net ВОНИ ОБОВ"ЯЗКОВО БУДУТЬ НАДРУКОВАНІ!           Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
Давайте в День Перемоги не купляти німецьких товарів
08.05.2009р.

З дитинства запам’яталось те, що коли мій дід-фронтовик (Царство Йому Небесне) на День Перемоги зустрічався з друзями-фронтовиками, то в першу чергу про війну вони мало згадували, їм це було боляче, вони більше говорили про те, що їх турбувало сьогодні і в майбутньому. Бо, наприклад, мій дід казав, що ніколи не повірив би, що зміг би дожити до шістидесятих років. А якщо щось і згадували, то не пригадую, щоб ворога вони називали фашистами, гітлерівцями чи щось подібне. Навіть хтось тоді сказав, що слово «фріци» почалось вживатись ближче до закінчення війни, та і то після того, як їхні частини відвідували концертні бригади. А воювали і били вони – німців. Воювали вони з німцями. І перемогли вони німців. Той простий солдат вермахту, яких на фронті по той бік було мільйони, не був ані фашистом, ні нацистом, ні націонал-соціалістом, – він був німцем, якому сказали «фас».

Це вже потім політруки, агітпроп, радянський кінематограф ретушував, підправляв, причісував, прилизував ту страшну війну. Мій дідусь, за його словами, так і не дочекався правдивого фільму про війну. І я йому вірю. Сам жодної війни не переживши, - і слава Богу, що ми живемо в мирній країні, - розумію, що всі сучасні фільми про війну, які знімають сосунки і мажори, - це комікси на замовлену тему і не більше. І скільки б чоловіків не казало: «Та що там родити дитину», - але сам не родивши, ніякий чоловік не знатиме, що таке біль пологів. Так і той, хто не пережив війну на своїй шкурі, не знатиме, що таке війна. Тому гидко дивитись на всіх цих «лєнточніків», які з банкою пива в руках бігають по наших містах і, як сектанти, пхають населенню свої «Сторожові башти», - так вони пхають всім присланих з Москви «жоріків». Це так цю пропагандистську «георгієвську лєнточку» назвав пацан, у якого їх на джинсовій курточці було штук сім. Добре, що хоч на задницю цих «жоріків» не начепив. Але якби ще б трохи пацан обкурився, то може б так і було.

Але з часів Брєжнєва і по нинішній день процесом Дня Перемоги керують виключно комісари, тилові «криси» та бувші з НКВД. Таких «тилових крис» було навалом і під час війни, таких «воїнів» НКВД було безліч і після. Вони примазуються до фронтовиків і зараз їх є набагато більше, ніж тих, хто справді воював. Ці комісари і зараз верховодять процесом, у них величезні пенсії і вони плювати хотіли на всіх і вся. Фронтовиків же використовують за призначенням, так як використовували їх і під час війни, – вони гарматне м’ясо. Тоді фронтовики йшли під канонаду артилерії, а зараз їх заставляють піднімати триколор зрадника генерала Власова, під яким той зі своєю РОА убивав радянських солдат. На угоду фашисту Путіну фронтовики і зараз є тим же гарматним м’ясом. Власовський прапор в кожне кримське вікно? – Фашизм живе і процвітає.

Я не розумію: звідки стільки ненависті в ці дні у росіян до всіх-всіх-всіх, хто думає не так, як вони? Чому вони ненавидять і знущаються над ким завгодно, але не над німцями. В ці дні у них вороги - і латиші, і поляки, і румуни, і естонці, і українці, а за українців західної України навіть не говорю, зате перед німцями як плазували, так і плазують. «Чего ізволітє, гаспадін, барін?» Де гнів до всього німецького, адже німці принесли нам на нашу землю стільки горя? Чому переможена Німеччина, як і в часи Молотова - Рібентропа, для путінської, як і сталінської Росії, - основний стратегічний партнер, брат і союзник?

Чому вся злість і заздрість, що ті ж німці живуть краще за росіян, перекидається на тих, хто пліч-о-пліч бив ворога на фронтах війни, і найбільше злості вихлюпується на Україну, яка взяла на себе основний удар війни? Чому не згадується те, що без США і Великої Британії СРСР не зміг би бути в числі переможців? Що це не Радянський Союз переміг Німеччину, а Антигітлерівська коаліція остаточно добила супостата.

Відповідь проста: пропаганда, пропаганда, пропаганда. Пропаганда є засобом певної політики - це цілеспрямовані, систематичні спроби формувати сприйняття, маніпулювати свідомістю та спрямовувати поведінку в необхідний пропагандисту бік. Так в нас кудись вбік голови і повернуті. З часом пропаганда переходить в профанацію. Вчора, наприклад, бачив на Хрещатику картину, як три жирні п’яні тьотки, яким далеко за тридцять, сидять на лавочці, голосно регочуть, матюкаються, в руках у них банки пива (чи не німецького?) і сигарети, зате на футболках прикріплені ті ж «жорікі». Невже це нормально і правильно, і це є гідне вшановування тих, хто ціною життя приніс велику перемогу? – Думаю, що ні.

Раз ми так цінуємо ту перемогу не по рознарядці, а душею і серцем, то, може, замість того, щоб бути «лєнточниками», краще просто взяти і в той день, навіть три дні, не купляти нічого німецького. Нехай їхня економіка здригнеться. І нехай це буде ударом і нагадуванням німцям, що нічого нами не забуто. Підпалити автосалон BMW чи Mercedes-Benz і хай вони теж все згадають.

Чому на 8 чи 9 травня нема в Берліні Параду Перемоги? Де червоний прапор над Рейхстагом? Чи недолугим комуністам тільки під силу їх вивішувати десь в Луганську чи Запоріжжі, а в Берліні слабо? Так, слабо! Бо для всіх війна давно закінчилась і тільки ми так і залишаємось гарматним м’ясом тієї війни.

Просто внукам і дітям героїв, крім «жоріків» і парадів, які призначені для внутрішнього користування, на більше потенції не вистачає. Не вистачає сил навіть піти і прибрати могили воїнів, бо це ж не так важливо, - хай і далі поростають бур’янами, треба ж встигнути набухатись і полити п’яні сльози. А ще в п’яному угарі ричати: «Как я вас всєх нєнавіжу!» Кого саме? Та всіх. Всіх, крім німців. Бо німцям просто з Гітлером не повезло, а так – все нормально.

ПАВЛОВСЬКИЙ АНДРІЙ
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов