АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАДСИЛАЙТЕ НАМ СВОЇ СТАТТІ ЯКІ ДОПОВНЮВАТИМУТЬ ЗМІСТ САЙТУ ЗА АДРЕСОЮ: stopcom@ukr.net ВОНИ ОБОВ"ЯЗКОВО БУДУТЬ НАДРУКОВАНІ!           Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
Боротьба водіїв з ДАІ - на піку успіху! (Судова практика, забійний документ!)
29.04.2009р.

Водійська братія, буквально взята в облогу ДАІшниками, «озброєними» непомірними штрафами і ще більш надмірними наглістю та цинізмом, виявила разючу солідарність в боротьбі за свої ПРАВА. Боротьбу водіїв за праве діло очолили юристи. Рекомендуємо всім постраждалим від ДАІшного беззаконня додану постанову суду - використовуйте в судах, прокуратурі і навіть при зустрічі з працівниками ДАІ. Забійний документ!

Разюче спостерігати, як співпадіння окремих економічних, правових, соціокультурних і часових факторів породжує воістину чудодійні і суспільно корисні результати, про котрі за звичайних умов можна було б лише мріяти. Доречно згадати арабське прислів’я: навіть єдина пір’їнка може зламати спину верблюду, виявившись останньою.

Не пройшло й півроку, як набрали чинності широко розрекламовані в якості заледве чи не панацеї від усіх бід зміни до законодавства, якими посилено відповідальність за порушення правил дорожнього руху. ДАІшники всіх рівнів навипередки почали віщати зі всіх телеекранів про те, що, мовляв, почалося наведення порядку; добре, що законодавці розв’язали руки, дали більше повноважень, прав і процесуальних можливостей (мається на увазі: «не те, що раніше – водії їздили абияк, давили пішоходів безкарно, а інспектори пискнути не сміли і були всіляко ущемлені…).

«Чорні часи» для водіїв дійсно настали. Але не тому, що з’явився винятково жорсткий контроль за дотриманням правил дорожнього руху на дорогах і почав втілюватися принцип невідворотності покарання. А тому, що під виглядом виконання закону почалася хвиля беззаконня на дорогах, котрого не було навіть в бурхливі 90-і, коли було прийнято говорити про «мєнтовське свавілля».

Жодне поважаюче себе Інтернет-видання, газета, телеканал не залишили проблему без уваги. З приводу розслідувань технологій і дій ДАІшників на шляху створення ними ж майстерної видимості боротьби з удаваними правопорушеннями з’явилось матеріалів навіть більше, ніж «присвячених» технологіям «кидал» всіх мастей, почаючи від дрібних злодюжок, які промишляють крадіжкою газет з поштових ящиків, і закінчуючи творцями всіляких «Кінгс-Кепіталів» і «Эліт-Центрів».

Водійська братія, буквально взята в облогу ДАІшниками, «озброєними» непомірними штрафами і ще більш надмірними наглістю та цинізмом, виявила разючу солідарність, наявність котрої говорить на користь одного фактору – Україна відбулася як громадянське суспільство, в котрому кожен розуміє просту істину: закон над усе, і перш за все – для самих охоронців закону. Істина зрозуміла, на жаль, не для всіх: виняток складають лише вартові «державних інтересів» всіх рівнів, які продовжують симулювати недоумство в гонитві за ефемерними результатами і показниками.

Відрадно спостерігати, що водії нарешті почали вирішувати виниклі проблеми в правовому полі, все частіше застосовуючи інтелектуальні способи правозахисту, шляхом звернення до судів та інших правоохоронних органів, які знайшли можливості загнуздаит непомірну активність «служителів жезла».

Природно і те, що боротьбу водіїв за праве діло очолили юристи. Не лише виконуючі високу суспільну місію, але й котрі орієнтуються у сплетенні безлічі частенько нетямущих законів на професійному рівні і володіють здатністю ініціювати вирішення проблеми на процесуальному рівні.

Сьогодні ми запропонуємо увазі наших читачів результат інтелектуальної та професійної діяльності Юрія Забари, котрий є не лише юристом, але й журналістом, головним редактором відомого кожному юристу України (і не лише) професійного друкованого видання «Юридична практика».

Перш за все – процесуальний результат професійних дій Юрія Сергійовича в Дніпровському районному суді міста Києва:

Отже, особливого коментаря опублікований документ не потребує. Він, хоча й викладений на високому професійному рівні, однак, разом з тим, зрозумілою і доступною переважній більшості співгромадян мовою. З послідовною мотивацією і цілісним обгрунтуванням, на основі аналізу ряду системних законодавчих актів, які стосуються заторкнутої проблематики перевищення ДАІшниками повноважень.

Одразу рекомендуємо всім постраждалим від ДАІшного беззаконня запропоновану постанову суду використовувати, як свого роду шаблон, зразок: як у момент формування процесуальної доказової бази – написання позовних заяв до суду і заяв у органи прокуратури, так і в повсякденній діяльності, в роздрукованому вигляді маючи з собою і у випадку необхідності демонструючи ДАІшникам, які зарвалися і намагаються на дорозі «взути» водія, користуючись незнанням законодавства і незахищеність останнього.

За наявності винятково спокійної та ввічливої поведінки водія, поєднаної з не менш важливим роз’ясненням інспектору неправоти останнього (підкріпленого демонстрацією документа) – завзятість інспекторів відразу сходить нанівець, і водієві не створюється зайвих проблем.

Однак, якщо хоча б поверхнево повернутись до аналізу постанови суду – то вже турбує відверта наглість інспекторів ДАІ – спроби використання приладу «Радіс» для фіксації правопорушень в якості приладу, що володіє функціями відео-, кіно-, фотозйомки при повній відсутності таких функцій апріорі…

Безглуздість потуг ДАІИшників можна пояснити лише проявами тяжких психічних розладів у останніх. Навіть, пробачте, дурневі зрозуміло, що не маючи фотоапарата чи відеокамери, неможливо зафіксувати «картинку» правопорушення. А тим більше приладом, котрий навіть віддалено не відповідає метрологічним стандартам в частині достовірності його показів і «прив’язки» показів до конкретного правопорушника.

Згаданий прилад «Радіс» - ні що інше, як звичайний «старий» радар відуальної дії, знайомий всім водіям. Цей прилад передбачає наступний алгоритм дії інспектора: «націлив» радар на водія - «впіймав» швидкість – зупинив автомобіль і пред’явив водію покази приладу. Якщо водій погодиться з правопорушенням – можна складати протокол і накладати стягнення, але якщо ж водій з «відмороженим» виглядом заявить «це не я, доведіть» - довести неможливо. Мало куди «цілився» інспектор (може, «засік» реактивного літака в небі як раз на піку розгону, а, може, і «глюк» який стався)…

Все залежить від бажання і правосвідомості водія. Саме їх громадянська активність останніх повинна бути на висоті. Адже сьогодні міліція «повісить» штраф «від ліхтаря», сподіваючись, що ніхто нічого не оскаржить і «проковтне», сплативши «за того хлопця», а завтра з таким же успіхом і таким же підходом інші міліціонери «повісять» на нещасних наркотики, зброю або фальшиві гроші (а то й інші тяжкі злочини).

Махлювання з «дріб’язком» поступово породжує спокусу «змахлювати» по-великому, використовуючи співвітчизників в якості піддослідного, покірливого бидла, яке «ковтне», що дають…

Ми ще неодноразово повернемось до проблеми ДАІшних «розводів» і ДАІшних «лякалок». Але відзначимо: час розглядати «мєнтовські» технології як такі вже минув. Фантазія людська - винахідлива, і ДАІшники «надибають» ще десятки способів визначення «на око», «на слух» і, можливо, навіть на запах порушення швидкісного режиму водіями. Природно, що всі ці способи «заслуговують» термінового розгляду і припинення.

Але стає дедалі більш актуальним питання: навіщо це потрібно, і яка мета переслідується? Один з результатів – повне падіння довіри до слів і документів співробітників ДАІ (і міліції взагалі) – вже настав, і цього результату було досягнуто в рекордно короткі строки (за пару місяців).

Жоден «чорний піарщик» або таємний диверсант, використовуючи класичні методи «очорнення» владних інститутів, не зміг би досягти подібного руйнівного ефекту щодо щита держави і суспільства – міліції за такий короткий час! Більше того: ефект цього продовжує розвиватися буквально в геометричній прогресії…

Ми відмовляємося вірити, що це відбулося випадково, само собою (аж надто багато факторів у часі співпало). У нас є власна думка щодо цього, і ми її обов’язково викажемо на суд читачів.

Олексій Святогор, адвокат, спеціально для «УК»

Переклад з російської здійснено сайтом "Стопком". Стаття мовою оригіналу знаходиться за адресою: «УК»
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов