АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАДСИЛАЙТЕ НАМ СВОЇ СТАТТІ ЯКІ ДОПОВНЮВАТИМУТЬ ЗМІСТ САЙТУ ЗА АДРЕСОЮ: stopcom@ukr.net ВОНИ ОБОВ"ЯЗКОВО БУДУТЬ НАДРУКОВАНІ            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
Тарас Козак або чому ж мафія безсмертна?
18.05.2009р.

Іноді диву даєшся, наскільки одіозні фігури трапляються в структурах нашої влади. І наскільки вони живучі. Взяти хоча б митника Тараса Козака. Вибити його з обійми не змогли ані кричуща, не приховувана корумпованість, ані кримінальні справи, порушені прокуратурою, ані підозри в причетності до вбивств Степана Сенчука і кримінального авторитета «Рокеро», ані «тисяча і одне» неподобство, вчинене ним раніше і зараз, на посаді заступника головуючого ГТС, на котрій він поновився через суд.

Тарас Козак зробив кар’єру у Львові, де за допомогою Сергія Медведчука дослужився до першого заступника голови ДПА у Львівській області (2001- 2003 рр). Після цього він був призначений начальником Західної регіональної митниці. А з червня 2004 суміщав цю посаду з постом замголови Держмитної служби. Там він ліг під Калетника, завдяки чому встиг покерувати багатьма особливо прибутковими регіональними митницями. Як він це зробив, знає й прокуратура, і СБУ, і УБОЗ, і навіть прості люди. Ще в 2004 році на форумі сайту «Україна податкова» один читач ділився інформацією, як мовиться, з полів.

http://web.archive.org/web/20070216083916/podatkova.org.ua/228.htm

«Мимовільним повіреним у темних справах Шегинської митниці я став зовсім випадково: минулого тижня їхав за товаром до Польщі і на самому переході зустрів свого однокласника, який зараз працює у Митній Варті. “Питаєш, чого я тут стою, як х…? – однокласник засміявся, — є таке “указаніє”. Він підняв палець догори: “Колишній заступник начальника Львівської ДПА, а нині керівник Західної регіональної митниці Тарас Романович Козак заявив начальству, що є підозра про те, що не всю “касу” приносять йому, і для того аби вирахувати “крису”, поставили тут нас, Митну Варту. Дивись, кожному з нас начальник Митної варти “Ямєля” (Олег Ямельницький) розробив спеціальні контрольні листки на яких окремо вказано скільки через кордон пройшло “тірів”, “бусів”, авто з причепами тощо. Все це треба облікувати, а рано старший зміни документацію звіряє і разом із зібраною готівкою везе це все до Львова на звірку до першого заступника нині вже генерал-лейтенанта Тараса Козака Ігоря Цибульського. Там йде основний “дєрєбан”. За зміну (зміна 12 годин) збираєм з поста від 30 до 80 тисяч доларів США – все залежить від кількості транспорту. У місяць маємо 60 змін. Множити вмієш? Давай візьмемо середнє: 60 помножимо на 60. Скільки виходить? Правильно — 3 мільйони 600 тисяч доларів !!! Готівки!!! Щомісяця, при мінімальних затратах.

Щоправда, останнім часом митникам залишається тільки те, що впаде з панського столу “Учителя” (саме так називають на Шегинях Тараса Козака, — автор). Йдуть через Шегиню машини, номери яких ми навіть не записуємо, бо то їде аппаратура рідного брата “Учителя” Бодіка, якого ми між собою називаємо “Брат – 2”. Я відкрив термос, ми випили з вартовим наших рубежів трохи кави і він повів ще кілька цікавих моментів. Насамперед, списки усіх авто з назвою товару, номерами машин і “тяглами” СБУ має, але нікого не затримує, бо особисто весь цей бізнес Тараса Козака “кришує” начальник обласної СБУ генерал Химей, якого для цієї мети і прислали з Києва…».

В грудні 2004 року Тараса Козака все ж звільнили (трохи чи не останнім указом президента Кучми) за абсолютно безмежну корумпованість. Перший рік після помаранчевої революції він переховувався від слідства. В 2006 році виринув в «Блоці Наталії Вітренко» під теоретично прохідним 15 номером. А в кінці 2006 року виграв суд (часом чи не львівський, под керівництвом Зварича?!!!) і поновився на посаді замголовуючого Держмитслужби. Щось там заніс браткам Януковича, і ті повернули його на попереднє прибуткове місце.

Невдовзі посипались депутатські запити про діяльність, або, точніше, кримінальні діяння Козака та його багато чисельної рідні. Фрагменти цих запитів – це просто хроніка кримінальних буднів митного олігарха.

«07.09.2007р. Державною архітектурно-будівельною інспекцією було видано ТзОВ «Пройпшем Україна» (код ЄДРПОУ 35322594) ліцензію серії АВ №358018, відповідно до якої товариство отримало право на здійснення проектних робіт. Це дає підстави вважати, що заявник подавав відповідні відомості про наявність запровадженої системи якості згідно з вимогами ДСТУ І5О серії 9000. Відомо, що процес створення ефективно діючої системи якості, яка б відповідала вимогам ДСТУ І5О серії 9000, а також здійснення встановлених процедур оцінки такої системи та отримання сертифікату відповідності займає тривалий проміжок часу.

В той же час, з моменту державної реєстрації ТзОВ «Пройпшем Україна» як юридичної особи (17.08.2007р.) до моменту отримання ліцензії на провадження будівельної діяльності (07.09.2007р.) минуло лише 20 календарних днів, що однозначно свідчить про неможливість за такий короткий проміжок часу запровадити систему якості згідно з вимогами ДСТУ І5О серії 9000 та підтвердити ЇЇ відповідними документами.

Аналогічні порушення були допущені при видачі ліцензій на провадження будівельної діяльності ТзОВ «Інтер’єр Янкович» (код ЄДРПОУ 35253526, юридичну особу зареєстровано 04.07.2007р., ліцензію серії АВ №358023 видано 07.09.2007р.), ТзОВ «Київінвестспецбуддевелопмент» (код ЄДРПОУ 35141168, юридичну особу зареєстровано 10.05.2007р., ліцензію серії АВ №357630 видано 23.08.2007р.) а також ТзОВ «Будімекс-Дромекс» (код ЄДРПОУ 34668717, юридичну особу зареєстровано 31.10.2006р., ліцензію серії’АВ №313091 видано 26.01.2007р.)…»

У всіх цих підприємствах засновником є близький зв’язок Тараса Козака – Шепіта Олег Григорович: його кум. Козак забезпечував Шепіті, як і решті рідні, режим найбільшого сприяння за системою, описаною вище щодо «брата Бодиі»: приховував їх доходи від законного податкообкладання, сприяв незаконному отриманню ліцензій і т.д.. Список структур, котрі входять до орбіти бізнесу Козака і Ко, — не секрет, його навіть називали в депутатських запитах.

«Такими підприємницькими структурами є: ТОБ фірма «Хоммар» ЛТД (код ЄДРПОУ 19329990), ЗАТ Львівський м’ясокомбінат (код ЄДРПОУ 443772), ЗАТ «Біохімфарма» (код ЄДРПОУ 25590698), ТОБ «Тако плюс» (українсько-чеське) (код ЄДРПОУ 30706774), ТОВ «Мальвазія-інвест» (код ЄДРПОУ 25236873), ТОВ «Керамбуд» (код ЄДРПОУ 31829585), ПП торгівельна компанія «Рукавичка» (код ЄДРПОУ 35227449), ТОВ «Озеро» (код ЄДРПОУ 19163911), ТОВ торгівельно- виробнича компанія «Львівхолод» (код ЄДРПОУ 1553681), ТОВ авіаційна компанія «Галавіасервіс» (код ЄДРПОУ 30605611), СП у формі ТОВ українсько» латвійське «Сканді авто» (код ЄДРПОУ 25553941), ТОВ «Капітал плаза» (код ЄДРПОУ 34605772), ТОВ «Добробут-інвесі» (код ЄДРПОУ 31228208), ТОВ «Будімекс-дромекс» (код ЄДРПОУ 34668717), ТОВ «Інтер’єр янкович» (код ЄДРПОУ 35253526), ТОВ «Пройпшем Україна» (код ‘ ЄДРПОУ 35322594), ТОВ «Міськбудмоноліт» (код ЄДРПОУ 32970122), ТОВ «Магнат» РР» (код ЄДРПОУ 33087083), «Київінвестспецбуддевелопмент» (код ЄДРПОУ 35141168).

Протиправна діяльність підприємств координуються і спрямовуються групою осіб, які є або керівниками, або засновками вказаних підприємств. Такими особами є Козак Богдан Романович(брат), Козак Богдан Михайлович (двоюродный брат), Козак Василь Михайлович, Козак Зиновій Павлович, Козак Олег Михайлович. Козак Ольга Романівна (сестра, учредитель «Конкордия-Львов» и «Львівхолод»), Козак Роман Іванович, Козак Роман Михайлович, Козак Софія Степанівна, Шепіта Олег Григорович, Шепіта Григорій Степанович, Марко Роман Михайлович. Підприємства поєднує не тільки одні й ті ж засновники і керівники. Усі вони є елементами кількох злочинних схем…»

Загалом, в кількості «козачих родичів» — чорт ногу зломить, тим більше, що є повні тезки. Виручає, що всі вони «кубляться» біля «Львівхолоду». Тут і Богдан Романович 28.01.1967 р.н., генеральний директор ТзОВ “Торгівельно-виробнича компанія “Львівхолод”, депутат Львівської облради. І Богдан Романович (Бодя), 1974 року народження, засновник фірми «Керамбуд».

До речі, цікава фірма. На неї було оформлено славетний контрабандний літак ЯК-42, за котрий Козаки не сплатили мито і попалися (справу вела прокуратура). І не тільки.

Ось що пише в своєму запиті народний депутат Кендзьор: «Згідно з отриманою мною інформацією, яка стала мені відома у зв’язку із здійсненням депутатської діяльності, Козаком Т.Р. через підставних осіб, зокрема ТзОВ «Керамбуд», по суті власником якого являється рідний брат Тараса Козака — Роман Козак … за допомогою тіньових схем через дане підприємство фактично за безцінок скуповувались землі Міністерства оборони України, тим самим завдано державі значних збитків…»

Історія з літаком та «військовими ділянками» детально описувалась на сайті «ОРД» в статті «Кайдашева мафія (львівський варіант)» http://ord-ua.com/2006/06/20/kajdasheva-mafiya-lvovskij-variant/. У Тараса Козака вдома були обшуки, а його кум Олег Сало (колишній начальник львівської міліції) перебував у розшуку.

Там же згадувалась і не розслідувана до кінця версія вбивства Степана Сенчука. Справа в тому, що «Керамбуд» побудував фабрику з виробництва кераміки, і йому навіщось знадобились потужності «Львівсельмаш», на тот момент підконтрольної Сенчуку.

За даними львівського Інтернет-видання «Обсерватор» http://www.observator.com.ua/, брати Козаки почали гвалтувати «Львівсельмаш» за допомогою тещі Боді Козака — Мирослави Дякович, скандально відомої власниці найбільшої нотаріальної контори у Львові, почесного консула ФРН, котра через свого чоловіка начальника обласного управління юстиції, збувала конфіскат через… Рава-Руську митницю.

В пресі не раз згадувалося, що причиною загибелі Сенчука був саме «Сільмаш». Саме про ”Сільмаш“ Сенчук повинен був говорити з адвокатом Володимиром Косенком, котрого очікував в машині, в глухій місцині рано вранці біля селища Брюховичі. Володимир Косенко, всупереч поширеній у ЗМІ інформації, ніколи не був адвокатом Сенчука. Він був адвокатом Козака і фірми «Керамбуд», тобто представником протилежної сторони.

Слідство по вбивству Сенчука виявило дивні факти. Сенчук чомусь вирішив зустрітися з адвокатом вранці в лісі біля заправки, а не в офисі чи ресторані, де зазвичай проводять такі зустрічі. Приїхав один, без охорони, але в бронежилеті. Адвокат спізнився на зустріч на 10 хвилин. Ніби-то йому подзвонили. За ці 10 хвилин Сенчука й розстріляли. Тіло Сенчука теж випадково виявила… теща Козака Мирослава Дякович (це зафіксовано міліцейськими протоколами). Вона теж живе в Брюховичах, як і Сенчук, і за якимось дивним збігом саме цією дорогою і саме в цей час їхала на роботу. Її водій побачив автомобіль з розбитим склом. Мирослава підійшла, побачила, що Сенчук – покійник і викликала міліцію. Тільки після цього під’їхав адвокат. Дивно, правда?

За не менш дивним збігом обставин, Козак мав бізнес ще з одним покійником — кримінальним авторитетом Миколою Лозинським на прізвисько Коля Рокеро. Коля Рокеро був розстріляний невідомим на проспекті Чорновола 10 січня 2007 року. Невдовзі після того, як Козак поновився на посаді замголови митниці.

Як писав у 2007 році сайт УкрІнформБюро, «Рокеро бандитом вже назвати було важко – він стрімко легалізувався. Микола Лозинський володів частиною акцій Дрогобицького НПЗ, підтримував контакти з Петром Димінським і екс-начальником Західної регіональної митниці Тарасом Козаком. Зрештою, Тараса Козака неодноразово бачили разом з тими, хто зазвичай звертається до міліціонерів «гражданін начальник» – не тільки з Лозинським («Рокеро») але й з таким-собі Кляпом («Чебурашка»), а також іншими «авторитетами». Відповідно, Рокеро через Козака контролював експорт-імпорт на Львівщині. В злочинних колах його вважали наркобароном. Одного разу він був затриманий співробітниками УБОЗу у Львові. При затриманні у Рокеро вилучили 1 грам 72 мг героїну. Дрібнувато для наркобарона, але цілком нормально для бандита…».

Згідно відомостей з надійних джерел, львівським слідчим не дали розкрутити версію вбивства Рокеро через те, що він став «нависати» над Козаком, примушувати до продовження кримінального співробітництва, котре для Тараса Романовича вже стало «валізою без ручки». Ще одна цікава деталь: Коля почав свою «кар’єру» в угрупованні львівського кримінального авторитета Ореста Завінського, він же «Завіня», вбитого на початку 90-х. А коханкою «Завіні» була та сама теща брата Козака – Мирослава Дякович. Можливо, Коля мав на Козака чи його рідню жорсткий компромат, котрого вирішили позбутися шляхом кулі кілера? На цьому фоні інші злочинні діяння Козака – це лише дитячі забавки. Зрештою, теперішня злочинна діяльність Козака теж тягне на кілька серйозних кримінальних статей. Цитуємо запит депутата Кендзьора:

«Злочинна діяльність підприємницьких структур, починаючи з порушень під час реєстрації і отримання дозвільних документів, триває роками без належних перевірок фінансово-господарської діяльності завдяки стійким корупційним зв’язкам з посадовцями правоохоронних і контролюючих органів.

Згідно з отриманою мною інформацією одним з кураторів протиправної діяльності злочинного угруповання є заступник Голови Державної митної служби України Козак Т.Р.

Про обґрунтованість зазначеної інформації, крім іншого, може свідчити наступний факт. В період, коли вказана посадова особа здійснювала контроль за питаннями будівництва в Держмитслужбі, був проведений тендер, під час якого обиралось підприємство, що здійснюватиме будівництво вантажного терміналу на митному посту «Порубне». Тендер було організовано Козаком Т.Р. таким чином, що його виграло одне з будівельних підприємств, яке входить до злочинного угруповання, про яке йдеться.

На будівництво Держмитслужбою було виділено невиправдано великі кошти, однак станом на сьогодні вантажний термінал залишається недобудованим і його будівництво знаходиться в законсервованому стані…».

«З метою мінімізації” податків, що підлягають сплаті, підприємствами, основним видом діяльності яких є будівництво, а саме, ТОВ «Добробут-інвест», ТОВ «Будімекс-дромекс», ТОВ «Капітал Плаза», ТОВ «Пройпшем Україна» ТОВ «Інтер’єр янкович», використовуються підприємства, зокрема, ТОВ «Керамбуд», ТОВ «Мальвазія-інвест», які за рахунок операцій з виготовлення і купівлі-продажу будівельних матеріалів забезпечують досягнення протиправних цілей. Крім того названі підприємства використовуються для легалізації будівельних матеріалів, ввезених в Україну контрабандою.

ЗАТ «Львівський м’ясокомбінат» перетворився на джерело розповсюдження в Україні м’ясопродуктів, що не підлягають вживанню населенням, оскільки виготовлені з неякісної сировини, у тому числі, ввезеної контрабандою, тобто не тільки без сплати обов’язкових платежів, а й без належних ветеринарного і санітарного контролю, До злочинних схем отримання незаконних прибутків невід’ємним ланцюгом входять підприємства, що займаються оптовою і роздрібною торгівлею: СП у формі ТОВ украінсько-латвійське «Сканді авто», ТОВ фірма «Хоммар» ЛТД, ТОВ «Тако плюс», ПП торгівельна компанія «Рукавичка», ТОВ торгівельно-виробнича компанія «Львівхолод».

Крім вирішення питань мінімізації податків і реалізації контрабандних товарів названі торговельні підприємства причетні до протиправного отримання коштів з держбюджету шляхом незаконного повернення ПДВ.

Недостовірне документальне підтвердження господарсько-фінансових операцій у відповідних документах надає змогу усім з названих вище підприємств не сплачувати податки в повному обсязі.

Характерно, що осередком протиправної діяльності згаданих вище підприємств перестала бути лише Львівська область. На сьогодні ланцюги злочинного угруповання безкарно забезпечують свої протиправні бізнесові інтереси вже і в Криму, і місті Києві…».

Додамо від себе – сьогодні сфера злочинної діяльності нашого героя розширилася до загальнодержавних масштабів. Якщо його не зупинити, то не рівна година, матимемо львівське-напівсімейне ОЗУ транснаціонального значення…

Сергій Ульянов

Переклад українською здійснено сайтом «Стопком». Стаття російською міститься за адресою: “http://h.ua/story/197389”
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов