АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАДСИЛАЙТЕ НАМ СВОЇ СТАТТІ ЯКІ ДОПОВНЮВАТИМУТЬ ЗМІСТ САЙТУ ЗА АДРЕСОЮ: stopcom@ukr.net ВОНИ ОБОВ"ЯЗКОВО БУДУТЬ НАДРУКОВАНІ!           Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
7 порад з дресирування страховиків, які «зажали» ваші гроші
05.04.2009р.

З жовтня - листопада минулого року страхові компанії (і до того ж випробовуючі клієнта на психологічну стійкість, виплачуючи належні за страховкою гроші) стали зазнавати складнощів різної фінансової величини. В 2008 році випадки проблемного отримання почастішали в півтора рази в порівнянні з благополучним 2007-м. Яка статистика буде в 2009-му, нескладно уявити. І в пошуках приводів не виплачувати гроші страхувальникам доходить до анекдотичних ситуацій!

Починаючи з того, що «ви отримаєте на 20% менше, оскільки ми платимо ПДВ» (це дослівно те, що почув клієнт в київській страховій). До відвертого визнання клієнт-менеджера, котрий пошепки повідомив нашому приятелю: «Ви не уявляєте, скільки у нас можливостей не платити вам. Ось ваш договір, до прикладу, заповнений ручкою не того кольору. Так що погоджуйтесь на п’ять тисяч!»

Якщо сума збитків суттєва, просунуті клієнти наймають юриста і звертаються з позовом до суду. Але тут з’ясовується, що жодних документів, підтверджуючих дату звернення до компанії з приводу страхового випадку, у справі немає. Аби мати щонайбільше шансів отримати страхову компенсацію, скористайтеся наступним алгоритмом:

1. Уважно вивчіть ваш договір в тій частині, котра стосується заяви про подію до компанії. Там може бути безліч всіляких деталей: присутність свідків, виклик дільничого, телефонний дзвінок до страхової не пізніше п’яти хвилин після ДТП і т.д.

2. До візиту в компанію засвойте з тексту договору процедуру фіксації вашої заяви. Це може бути внесення до реєстраційного журналу або бази даних з видачею вам документального свідоцтва. Якщо цього немає, вимагайте хоча б розписку від працівника. Він її навряд вам напише, однак керівника покличе. Керівник же зрозуміє, що жартувати з вами не слід.

3. Якщо ваше авто взяте в кредит, то вигодонабувачем виступає банк. Страхова відправить запит у банк, аби взнати, куди перераховувати компенсаційні виплати. Якщо відповідь банку «затримається», ніхто вашою справою займатись не буде. Слід бути готовим «прочистити канали» і в банку.

4. Одночасно з поданням заяви до страхової рекомендуємо відправити поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення весь пакет документів. На адресу центрального офісу компанії, а не філіалу. Обов’язково зробіть опис вкладення (заява про випадок, заява на виплату, довідка ДАІ, копії паспорта і коду страховика, копія техпаспорта, копія водійського посвідчення особи, котра була за кермом, копія договору страхування, рахунок СТО, якщо він вже у вас на руках). Це збереже ваші нерви, якщо дійде до судового розгляду, і налаштує страхову на серйозний лад щодо вас.

5. Не проґавте моменту (зазвичай це триденний строк) фотографування пошкоджень представником страхової і оцінки збитків незалежним експертом, котрого наймає страхова.

6. Далі можна зачекати вказаний у договорі строк на ухвалення рішення про виплату, потім направити письмову претензію компанії, обов’язково з повідомленням та описом.

7. Якщо грошей все ще немає — обирайте суд і подавайте заяву. Вибір району суду може відіграти вирішальну роль. Це може бути район реєстрації страхової компанії, район скоєного ДТП або район вашої реєстрації. Якщо в обраному суді вже розглядались позови до цієї компанії і прийняті позитивні для клієнтів рішення — це збільшить ваші шанси на успіх в рази.

Владислав Рєзніков, Віталій Зорін

Переклад з російської. Версія статті мовою оригіналу розміщена за адресою: Україна кримінальна
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов