АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАДСИЛАЙТЕ НАМ СВОЇ СТАТТІ ЯКІ ДОПОВНЮВАТИМУТЬ ЗМІСТ САЙТУ ЗА АДРЕСОЮ: STOPCOM@UKR.NET ВОНИ ОБОВ"ЯЗКОВО БУДУТЬ НАДРУКОВАНІ!           ЯКЩО ВИ МАЄТЕ БАЖАННЯ ДОПОВНИТИ АБО ЗАПЕРЕЧИТИ ЦЮ СТАТТЮ, ТО МИ ЧЕКАЄМО НА ВАШІ КОМЕНТАРІ АБО ДОПОВНЕННЯ ЗА АДРЕСОЮ: STOPCOM@UKR.NET           
Головна сторінка
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
Порядок примусового виконання рішення суду про поновлення на роботі
18.09.2008р.

Рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного працівника підлягає негайному виконанню [1], [2]. Державний виконавець на підставі заяви працівника (стягувача) з доданим до неї виконавчим листом відкриває виконавче провадження і направляє адміністрації підприємства, організації, установи пропозицію про негайне виконання рішення.

Пленум Верховного Суду України в постанові № 9 від 6 листопада 1992 року “Про практику розгляду судами трудових спорів” роз'яснив, що рішення суду про поновлення на роботі вважається виконаним з дня видання власником або уповноваженим ним органом про це наказу [3]. Але відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП України, трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли наказ чи розпорядження не були видані, але працівника фактично було допущено до роботи.

У вирішення цього питання у ч. 1 ст. 77 Закону України “Про виконавче провадження” зазначено, що виконання рішення вважається завершеним із моменту фактичного допущення зазначеного працівника до виконання певних обов'язків на підставі відповідного акта (тобто наказу, розпорядження) органу, що прийняв незаконне рішення про звільнення або переведення працівника.

Це правило усуває можливість для адміністрації підприємства, установи або організації після видання нею наказу про поновлення на роботі працівника не допустити його до виконання попередніх обов'язків.

У випадку невиконання власником або уповноваженим ним органом (посадовою особою) рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного працівника державний виконавець застосовує до них штрафні або інші заходи відповідальності, передбачені ст. ст. 46, 87 Закону України “Про виконавче провадження” [4]. Державний виконавець також може звернутися до суду з поданням про вирішення питання про кримінальну відповідальність стосовно службової особи, яка перешкоджає проведенню виконання рішення.

Крім того, відповідно до ст. 236 КзпП України, у разі затримки власником або уповноваженим ним органом виконання рішення про поновлення на роботі звільненого або переведеного працівника, суд, за заявою такого працівника, виносить ухвалу про виплату йому середнього заробітку або різниці в заробітку за час затримки.

При виконанні рішення суду про поновлення на попередній посаді працівника, який за станом здоров'я не придатний для її виконання, державний виконавець може звернутись до суду, який видав виконавчий документ, про відстрочку виконання, якщо за медичним висновком стан здоров'я його в подальшому поліпшиться і такий працівник спроможний буде виконувати роботу, на яку поновлюється.

У випадках ліквідації підприємства, установи, організації на час виконання рішення про поновлення на роботі, суд, який постановив рішення, за заявою державного виконавця або за заявою позивача в формі заміни порядку виконання рішення може визнати працівника звільненим за п. 1 ст. 40 КзпП України, тобто у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи, організації.

Список використаних джерел:

Кодекс законів про працю України. // http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=322-08&p=1221487313670964.

Цивільний процесуальний кодекс України. // http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1618-15&p=1221487313670964.

Постанова Пленуму Верховного Суду України № 9 від 6 листопада 1992 року “Про практику розгляду судами трудових спорів”. // http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=v0009700-92&p=1221487313670964.

Закон України “Про виконавче провадження” від 21.04.1999 року. // http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=606-14&p=1221487313670964.

Демінська А.А. / ВГО "Влада закону" /
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов