АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАДСИЛАЙТЕ НАМ СВОЇ СТАТТІ ЯКІ ДОПОВНЮВАТИМУТЬ ЗМІСТ САЙТУ ЗА АДРЕСОЮ: STOPCOM@UKR.NET ВОНИ ОБОВ"ЯЗКОВО БУДУТЬ НАДРУКОВАНІ!           ЯКЩО ВИ МАЄТЕ БАЖАННЯ ДОПОВНИТИ АБО ЗАПЕРЕЧИТИ ЦЮ СТАТТЮ, ТО МИ ЧЕКАЄМО НА ВАШІ КОМЕНТАРІ АБО ДОПОВНЕННЯ ЗА АДРЕСОЮ: STOPCOM@UKR.NET           
Головна
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
Конституція України. Книга яку не читають.
28.06.2008р.

Два дні в році нагадують нам про державність України – День Незалежності і День Конституції. У всіх містах вивішуються державні прапори, щасливий народ проводить масові гуляння. З телевізора ті, що при владі і біля неї вітають громадян зі святом і пропонують цю саму Конституцію змінити. А вона ніяк не змінюється. Один раз порушуючи процедуру зміни її таки змінили і тепер всі ми живемо у бардаку.

Немає чіткості у розподілі владних повноважень між різними гілками влади. Бажання перевести діяльність влади у колективне господарювання (колгосп) парламенту призводить до безкінечної «говорильні» стосовно якою має бути держава. Подібна ситуація не допоможе вирішити головне питання на порядку денного: вивід України на передові позиції в світі як в економіці так і в інших сферах життя. Декілька людей, приблизно десь десять осіб тримають в своїй кишені всіх депутатів, бо депутати є людьми підневільними і мати свою думку, відмінну від думки господарів фракцій, категорично забороняється. Серед депутатів є ряд професійних говорунів, які виправдовують будь-які дії своїх роботодавців, але самі практично нічого не вирішують. Фактично вони є лицем Верховної Ради. Клуб говорунів каже, що в бардаку в Україні винна Конституція. Але ж хіба Конституція не є звичайною брошурою? Цю брошуру можна придбати в будь-якому газетному кіоску. Від того, що ви її купите і прочитаєте світ не зміниться на краще. Світ зміниться на краще якщо ви самі і ті хто навколо без винятку виконуватимуть ті положення які там вказані.

В нашій Конституції не записано жодної санкції з жодного приводу. За порушення чи не дотримання норм Конституції ніякого покарання не передбачено. Записано, що наприклад українська мова є державною мовою, але це для безлічі державних службовців це не означає, що вони спілкуватимуться при виконанні своїх службових державною мовою. І таких прикладів можна навести безліч. Конституцію не виконують ті хто зобов’язаний її дотримуватись. ЇЇ просто використовують і згадують про неї тоді коли вигідно про неї згадати або використати якусь норму для власних цілей. Народ же стоїть в стороні і матюкається, бо змінити народ нічого не може, бо не хоче. Народ радіє, що з голоду не пухне і війни нема. А те, що нормально жити хочеться ще при цьому житті, то це може хтось на блюдечку подарує.

Конституція несе виключно декларативний характер. Тобто задекларовано найкращі помисли, які завжди залишаться намірами доки буде чинність цього документу. А змін вона потребує тільки в частині перерозподілу владних повноважень, бо ті правила поведінки після так званої «конституційної реформи» призводять до того, що постійно буде конфлікт між парламентом і президентом, між президентом і кабінетом міністрів, бо немає ясності і чіткості в повноваженнях. То для чого змінювати Конституцію, якщо простіше було б відмінити зміни до неї і повернутися до попереднього варіанту перерозподілу влади. Підстав для відміни змін більш ніж достатньо, бо зміни відбувалися НЕЗАКОННО. Це перше порушення самої Конституції і призвело до того, що її не те, що не дотримуються, але й порушують всі, починаючи президентом і закінчуючи будь яким слідчим чи суддею. Проста людина не може порушувати те, чого її безпосередньо не стосується. В Конституції прописано безліч прав які має українська людина, але ці права так і залишаються правами, тобто на рівні можливостей, а не реального одержання певних благ від того, що написано в нашому основному законі. Права треба завойовувати, а народ лежить зараз десь під грушкою і релаксує під літнім сонцем. Цим він займатиметься і в інші пори року тільки вже не під грушкою, а десь там де тепло і затишно.

Тому, з Днем Конституції, тебе український народе! І не піддавайся на провокацію, щоб у нас була нова Конституція. Ті люди, які дуже хочуть її змінити толком нічого ще не зробили, а тому довіри до їхніх спроб нема. Вони там щось набаламутять а нам з тим жити. Досить вже, експерименту Мороза-Медведчука-Симоненка зразка 2004 року цілком достатньо. Треба або відмінити зміни до Конституції або не чіпати її зовсім. Інакше, замість того щоб робити реальні справи ми знову будемо спостерігати тараканячі біга наших політиків в сторону державного корита і більш нічого.

Андрій Павловський
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов