АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
                                                  Головна сторінка

 
« Тарас Лопушанський – перша реакція на призначення голови НАБУ в Західній Україні …».
30.04.2016 p.

18 квітня відбувся конкурс на посаду керівника Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України. Переможцем відбору став Тарас Васильович Лопушанський – адвокат молодий і успішний, але мало відомий широкому загалу.

Поки не відбулося його офіційного призначення та не стали відомими перші кроки діяльності, редакція ІА ZIK спробувала дізнатися більше, окрім вже написаного, про новопризначеного головного борця з корупцією на теренах Західної України.

У 2005 році він з відзнакою закінчив юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Потім навчався в аспірантурі цього ж вишу.

У 2009 р. п. Тарас почав займатися юридичною практикою, створивши АО «Ордер». Згідно з даними єдиного реєстру юридичних осіб, до складу об’єднання входить шість адвокатів. Цікавим є той факт, що участь у конкурсі брав також інший партнер адвокатського об’єднання Андрій Лазор.

В середовищі адвокатів п. Лопушанський має репутацію доволі успішного спеціаліста, який займався здебільшого складними корпоративними, господарськими, податковим та кредитними спорами.

Свій коментар стосовно професійних якостей п. Тараса дав Любомир Стрепко – адвокат, голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Львівської області, голова Львівського відділення Спілки адвокатів України: «Тарас Лопушанський хороший фахівець, принциповий, порядний. Важливим критерієм, що підтверджує мої слова, є те, що наша комісія не отримувала жодної скарги від його клієнтів. Цей факт сам по собі позитивний, але ще більше про нього, як якісного адвоката, свідчить те, що і його противники не мають до нього ніяких претензій».

Громадськість поставилась до даного призначення зі стриманим оптимізмом. Вони позитивно характеризують обрання саме адвоката, людини не із системи, керівником НАБУ. Активісти заявляють, що наразі не мають претензій до нього. Та відзначають, що, очевидно, конкурс відбувся чесно та неупереджено, оскільки система не змогла проштовхнути свою людину, а керувалась професійними та морально-діловими якостями претендентів.

У коментарі одному з львівських ЗМІ Олег Радик, координатор «Економічного бойкотного руху» відзначив: «Тарас Лопушанський є людиною не публічною, його немає навіть у соціальних мережах. Поганого про нього також нічого нема. Надіємося на співпрацю, хоча нині підстав для великого оптимізму нема».

Менш помірковано до події підійшли деякі місцеві політики. Вони відшукали зв’язок п. Лопушанського з однією резонансною львівською забудовою, не акцентуючи увагу на тому, що він був найнятим юристом компанії, а події відбувалися ще до призначення на посаду.

На цю доволі тенденційну, з претензією на сенсацію, інформацію в одному з ЗМІ відреагував львівський громадський діяч та блогер Юрко Антоняк: «Шановні журналісти, будьте,будь ласка, ретельнішими при підборі заголовків і постановці матеріалів. Що значить «обслуговує будівництво»? Перебуваючи на посаді керівника антикорупційного бюро? Чи раніше, до призначення, як керівник адвокатської контори? Якщо раніше, то принаймні не «обслуговує», а «обслуговував». Решта – домисли... Та й правила журналістської етики підказують, що вартувало би вислухати й позицію особи, яку названо в матеріалі. Чи не так?.»

На противагу політичним маніпуляціям, нашим регіональним кореспондентам вдалося знайти інформацію про п. Лопушанського зовсім іншого характеру. Нею поділилася один з працівників Дошкільного навчального закладу у с. Жулин, що на Стрийщині, який, зважаючи на обставини справи, побажав залишитись анонімним.

Він повідомив, що у них були проблеми з колишнім керівником установи, яка, використовуючи службове становище, постійно зневажала та принижувала своїх підлеглих. Також було немало випадків, коли вона присвоювала собі те, що належало маленьким вихованцям, а це були переважно дітки з малозабезпечених сільських родин. Після чергової крадіжки, коли одна з працівниць закладу викрила завідувачку, та накинулась на неї та почала чинити психологічний та моральний тиск. Внаслідок погроз та образ, у жінки стався серйозний серцевий напад. Ця подія виявилась останньою краплею у терпінні колективу, і вони звернулись до районного начальства з обґрунтованими звинуваченнями на завідувачку та з вимогою її звільнити. Та, на жаль, такі дії не призвели до результату. Тоді вони почали шукати юриста, що зміг би безкорисливо допомогти їм у вирішенні проблеми. Їм порадили молодого адвоката, який і домігся справедливості – звільнення злодійкуватої й хамовитої завідувачки та її не чесного на руку помічника-завгоспа. Цим молодим правником був Тарас Лопушанський.

Звичайно ж, у кар’єрі адвоката можна знайти чимало прикладів роботи зі різнополюсними справами та клієнтами, але головне – це ділова репутація та довіра. Наразі саме позитивні критерії спрацювали на користь Тараса Лопушанського, надавши йому можливість очолити відомство, на яке в Україні, та й у цивілізованому світі, покладаються великі сподівання. Зараз він має великий кредит довіри, а чи вдасться йому ним скористатися, покаже час.

Читайте більше тут:

Сайт «zik»


 
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».
 

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ