АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


Представники культурного та релігійного розмаїття побудували «Простір Миру»
02.10.2015 p.

30 вересня, на площі біля Михайлівського Золотоверхого монастиря, під час флеш-мобу «Будуємо Простір Миру», представники громадськості, а також різних культур та релігій побудували символічне серце, даючи старт безстроковому марафону «Простір Миру» на порталі «Громадський Простір». Різнонаціональні учасники акції зачитали вірші своїми рідними мовами, а представники різних релігійних спільнот цитували Священні писання своїх релігій – фрагменти, в яких йдеться про мир, віру, надію, любов та братерство – Біблію, Коран, Ведичні твори тощо. Саме у такий спосіб товариство продемонструвало єдність усіх присутніх на основі спільних цінностей.

Цю об’єднуючу акцію провели активісти Громадської організації «ІАЦ Громадський Простір» та ініціативи «Сотня Янголів», за сприяння Михайлівського Золотоверхого монастиря. Примітно, що саме цей монастир відіграв значну роль у подіях Майдану і продовжує підтримувати активістів в їх ініціативах.

Примітно, що захід зібрав представників різних християнських напрямків – УПЦ, УПЦ (КП), УАПЦ, Римо-католицької церкви, УГКЦ, протестантських рухів, а також мусульман, і послідовників Товариства Свідомості Крішни. Вірші про мир декламувалися українською, кримсько-татарською, киргизькою, білоруською, польською, угорською, а також мовами Африки та Індії. Зокрема, флеш-моб відвідала відома правозахисниця Мрідула Гош.

«Справжній мир народжується всередині - в нашому серці і розумі. Справжній мир починається із того, що ми починаємо слухати один одного, якими б різними ми не були. Саме про це наша акція – про чистоту душі, думок, внутрішнього простору і про те, аби вміти не тільки слухати, а насправді чути ближнього», - зазначає натхненниця ініціативи «Простір Миру» Любов Єремічева.

Кожен учасник акції «Будуємо Простір Миру» під звучання дзвонів монастиря отримав символічне послання-побажання миру у формі серця від інших присутніх, а також квіти від «янголів» із «Сотні Янголів».

«Ми з Вами маємо розуміти: мир - це не лише про те, що, на жаль, відбувається сьогодні на Сході, це не лише справа наших військових, його бракне в дещо ширшому розумінні. Мир - це справа кожного, його творення - сумарний ефект, синергія наших дій - усіх і кожного. Знаєте цю відому цитату Цвейга: "Хочеш миру - готуй його, готуй, не шкодуючи своїх сил. Кожен день свого життя. Щогодини своїх днів"? Ми її зрозуміли буквально. І наша акція є почином безстрокового марафону "Простір Миру" на порталі Громадський Простір, доки наша мирна країна відновить і примножить свою мирну атмосферу. Для нас це логічний крок, вже 10 років ми працюємо з місією - творити можливість творити Простір, де акумулюється краще, активне, корисне. А відсьогодні на нашому Просторі з'являється особливе місце для Простору Миру - всіх запрошуємо долучитися, творити його разом», - говорить директорка ГО «ІАЦ Громадський простір» Алла Прунь.

«Сьогодні важливо долати відстань між людьми, щодня маємо ставати ближчими одне до одного. Акція "Будуємо Простір Миру" об'єднує багатьох у пошуках потрібного кожному – миру. Коли ми взаємодіємо заради спільного блага, то отримуємо дари від ближніх – віру, надію і любов. Сподіваємось, що кожен віддасть і отримає свою частку миру і понесе її далі в світ», - додає активістка громадської ініціативи «Сотня Янголів» Тіна Пересунько.

«Багатство світу у його мовному і культурному розмаїтті - коли ми чуємо різні мови, розуміємо яким важливим є мир і взаєморозуміння між різними людьми. Ми вчимося один одного поважати», - підкреслює співкоординатор акції «Будуємо Простір Миру» Роман Кабачій.

Довідково: Захід присвячений старту інформаційного безстрокового марафону (до повного встановлення миру в країні) «Простір Миру» на порталі «Громадський Простір» (www.prostir.ua). У рамках марафону будуть публікуватися відео, статті, есе, аналітика та роздуми, присвячені миру. Діяльність є позаполітичною та позагрантовою.

ГО «ІАЦ Громадський Простір» - десять років працює задля забезпечення інформаційних потреб громадянського суспільства, створюючи та поширюючи корисні матеріали із життя третього сектору.

«Сотня Янголів» - громадська ініціатива, започаткована на Майдані. «Янголи» вже провели кілька мистецько-духовних креативних акцій з метою побудови місточків порозуміння між людьми.

Контактна інформація:

Любов Єремічева, координаторка акції, 063-343-16-32, (044)572-93-37; jeremicheva@gmail.com

Роман Кабачій, координатор культурного напрямку акції, 063-57-47-085, r.kabachiy@gmail.com
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ