АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


Громадськість вимагає у Садового закінчити реконструкцію площі Святого Юра
28.08.2015р.

Ремонтні роботи із реконструкції та впорядкування площі святого Юра та прилеглого скверу наразі повністю припинені. Громадські діячі Львова певні, що за це відповідальні виконавчі органи міської влади, відтак закликають мера Андрія Садового дати вказівку підлеглим і продовжити роботи з реконструкції площі. Свою позицію члени Громадської ради «Святий Юр» виклали у відритому листі до міського голови, який оприлюднили сьогодні під час прес-конференції.

Відкриття пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому не стало прикінцевим пунктом штучного протистояння навколо реконструкції площі Святого Юра. Рік Андрея Шептицького добігає кінця, а вшанувати його пам'ять так як планувалося не вдається, адже реалізацію проекту в повному обсязі блокують.

«Ще за радянської влади Андрею Шептицькому створювали образ ворога народу, і на жаль такі думки про нього не викорінилися. Тому ми звертаємося до громадськості Львова і закликаємо продовжити громадський тиск на мерію, аби до листопада відповідні роботи були завершені», - сказав громадсько-політичний діяч, член громадської ради «Святий Юр» Степан Давимука.

Архітектор Юрій Горалевич обурюється тим, що наступного дня після відкриття пам’ятника Митрополиту роботи на площі припинилися: зникли робітники і техніка, а зелені насадження (квіти, газони) кинули напризволяще, і через безвідповідальність комунальників вони засохли. Насправді для того, аби закінчити роботи з реконструкції потрібно всього лиш кілька тижнів, однак у мерії це рішення відтягують.

«Відбулося відкриття пам’ятника, наступного дня зникає техніка та робітники з площі, знову повертаються активісти у сквер й починають говорити про створення незалежної експертної комісії, в яку увійдуть зарубіжні фахівці, які будуть давати оцінку чи реконструкція має право на життя. Міська рада відкриває шлюз для таких обговорень, до сьогодні невідомо хто в ту комісію буде входити. Але ж етап погодження всіх документів пройдено, погоджена історико-містобудівна документація, все готове, здавалося би вже візьміть і зробіть», - розповів член громадської ради «Святий Юр» Юрій Горалевич.

Окрім того громадськість Львова обурена тим, що до Дня Незалежності України Львів зганьбився перед туристами. Гостей міста зустріли розриті вулиці центру та безкінечні корки. Андрій Садовий напередодні виборів засіває місто бруківкою, наче гречкою, а перед пам'ятником Шептицького та головною святинею УГКЦ залишив розриті котловани.

«Традиційно до свята Незалежності з цілої України, Львівщини, а також діаспори з’їжджається туристи до Львова, місто, центр якого належить до спадщини ЮНЕСКО. Проводжаючи людей подивитися пам’ятник Андрею Шептицькому, стає сумно, бо коли стаєш лицем до Собору - гарно, світло, церква, обертаючись назад – темрява і джунглі. Лавок досі не поставили, смітників немає, парк не реконструюється, заходи, які були передбачені у термінах - зриваються, газони, в які були вкладені кошти - пожовкли та зів’яли.. Чому? Треба спитати міську владу.», - сказала голова ВГО «Союз Українок» Ореслава Хомик.

Наразі триває завершальний етап беатифікації Митрополита Андрея Шептицького. Саме тому реконструкцію площі потрібно завершити якнайшвидше, адже вона стане відпустовим місцем.

«У Ватикані Андрея Шептицького визнали праведним, до його пам’ятника вже приходять люди молитися. Це місце стає святим, паломницьким центром, тому є потреба упорядкувати сквер аби ми гордилися цим прекрасним відпустовим місцем у Львові», - зазначив член громадської ради «Святий Юр» о. Зеновій Харкавий.

Громадська Рада «Святий Юр» готова до відкритого діалогу стосовно вирішення будь-яких невідкладних питань щодо завершення усіх розпочатих містом ремонтних робіт із реконструкції згаданої площі. Невмотивоване затягування та штучне гальмування виконання відповідних заходів буде потрактовано як відкрита форма ворожих до Української Держави та Церкви дій, з метою дестабілізації громадського спокою львів’ян в умовах військової московської агресії та у переддень виборів до місцевих органів самоврядування в Україні.

прес-служба Громадської ради "Святий Юр"
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ