АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
                                                  Головна сторінка

 
Як не нашкодити собі і компанії під час обшуку
29.03.2018 p.

Часи змінюються, а традиції залишаються!

Завдяки старій і гаряче улюбленій традиції, представники правоохоронних органів готові знову і знову доводити свою принципову позицію «невтручання» в бізнес. Яскравим прикладом цього може слугувати нещодавнє «невтручання» у діяльність «Нової пошти». Саме з цієї причини вирішив скласти коротку пам'ятку на допомогу бізнесу.

Пам'ятка співробітнику компанії при проведенні обшуку.

1. Зв'язатися з адвокатом.

2. Поінформувати керівника про «гостей».

3. Не спілкуватися з представниками правоохоронних органів (на будь-які теми).

4. Не передавати добровільно особисті речі (особливо грошові кошти, мобільні телефони, носії інформації, документи).

5. Не повідомляти про свою посаду в компанії, функціональні обов'язки, місцезнаходження документів або інших речей, які цікавлять «гостей», в тому числі особисту інформацію.

6. Не соромитися користуватися гарантованим статтею 63 Конституції України правом відмови від дачі будь-яких пояснень або свідчень щодо себе.

"Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом. Підозрюваний, обвинуваченого чи підсудній має право на захист."

7. Не зберігати грошові кошти на робочому місці (особливо в великих розмірах).

8. Ні в якому разі не залишати наодинці представників правоохоронних органів.

9. Після того, як проведено обшук одного з приміщень, замикати його, так як слідча дія вже відбулася, а повторний? обшук можливий при наявності постанови слідчого судді (навіть якщо щось забули, не все вилучили і т.д.).

10. Якщо речі виявили в одному приміщенні, а їх опис здійснюється в іншому - обов'язково бути присутнім під час їх перенесення і складання опису.

11. Кожен співробітник повинен залишатися на своєму робочому місці, стежити і фіксувати дії правоохоронців в письмовому вигляді, щоб виявлені порушення перенести в протокол.

Дана пам'ятка не скасує обшук, але допоможе мінімізувати негативні наслідки від акту «невтручання» правоохоронців і спростить життя компанії.

Автор консультації: Тхорівській Максим

Переклад здійснено сайтом «Влада закону». Джерело:

Protokol


 
Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».
 

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ