АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net або stopcom@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


>
Як підприємцям - біженцям з Криму захистити свої права
15.07.2014 р.

Дестабілізація ситуації в Автономній Республіці Крим спричинила перешкоди для реалізації громадянами України своїх прав та законних інтересів. Ці процеси ускладнили, а подекуди й унеможливили здійснення суб’єктами господарювання, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, своєї діяльності та створили загрози рейдерських захоплень.

Відповідно до статті 6 Закону України від 11.12.2003 р. № 1382 «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація - це внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси, за якою з особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції.

Зміна суб’єктами господарювання, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь місцезнаходження місця проживання викликало низку запитань щодо необхідності звернення до державного реєстратора для внесення змін до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Частиною третьою статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» встановлено, що зміна місця проживання фізичної особи-підприємця підлягає обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в порядку, встановленому цим Законом.

З метою урегулювання цих питань Міністерством юстиції України прийнято наказ від 14.03.2014 р. № 525/5 «Про проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб-підприємців», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 17.03.2014 р. за № 358/25135.

Фізична особа-підприємець, яка змінила місце проживання з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь на іншу адміністративно-територіальну одиницю України, може звернутися з документом, що відповідно до Закону України № 1382 підтверджує факт такої зміни (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні (стаття 3); крім того, за вимогою особи органом реєстрації може бути видана довідка про реєстрацію місце проживання, яка підтверджує реєстрацію місця її проживання), до будь-якого державного реєстратора України поза межами Автономної Республіки Крим та міста Севастополь (державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції в областях та місті Києві) для внесення змін до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців стосовно свого місця проживання надавши останньому наступний перелік документів:

- заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця (за «Формою № 11»);

- документ, що підтверджує сплату реєстраційного збору за державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну-підприємця (сума реєстраційного збору складає 10 грн. 20 коп.).

Строк державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, не повинен перевищувати два робочих днів з дати надходження документів для проведення відповідної реєстраційної дії.

Державні реєстратори, які провели реєстраційні дії щодо змін місця проживання ФОП, здійснюють надсилання повідомлення (поштовим відправленням, телефонограмою, електронним зв’язком тощо) державним реєстраторам реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі за місцем зберігання реєстраційної справи про необхідність передачі реєстраційної справи за новим місцем проживання фізичних осіб - підприємців. Така передача здійснюється поштовим відправленням або шляхом видачі реєстраційної справи за зверненням уповноважених представників юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців під розписку щодо обов’язковості її наступної передачі державному реєстратору за новим місцезнаходженням юридичних осіб та місцем проживання фізичних осіб – підприємців.

Державний реєстратор за відсутності підстав для залишення без розгляду документів про внесення змін до відомостей про ФОП, які містяться в Єдиному державному реєстрі, зобов'язаний внести запис про внесення змін і в той самий день подати відповідним органам статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України інформацію з реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про ФОП, які містяться в Єдиному державному реєстрі, із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису.

Після взяття на облік суб’єкти господарювання сплачують податки, збори, єдиний внесок, подають декларації (звіти, розрахунки) та виконують інші обов’язки платників за новим місцем знаходженням/місцем проживання в областях та місті Києві.

Для отримання безоплатної правової допомоги із вказаних питань громадяни можуть звертатися до центру права Благодійної організації «Твоє право» у місті Львові.

Адреса громадської приймальні: м.Львів, вул. Лисенка, 38.

Тел.: (032) 243 94 08, (032) 243 94 09

О. Ільків

Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ