АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net або stopcom@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


>
Генеральний прокурор повинен ліквідувати ГР при прокуратурі Львівської області
13.07.2014 р.

«НАШЕ ПРАВО» звернулось до Генерального прокурора України Віталія ЯРЕМИ стосовно помилковості та нікчемності створення Громадської ради при прокуратурі Львівської області.

Просимо Вас вжити заходів стосовно фактів неправомірного створення консультативно-дорадчих органів – громадських рад при органах прокуратури.

Звертаємо Вашу увагу, що стаття 51 Закону України «Про прокуратуру» передбачає можливість утворення науково-методичних рад, але не громадських рад, які мають зовсім іншу правову природу. А постанова КМУ від 3.11.2010 р. № 996, на яку посилаються обласні прокурори, стосується органів виконавчої влади і немає найменшого відношення до органів прокуратури. Даний нормативний акт визначає механізми реалізації конституційного права громадян на участь в управлінні державними справами.

Окрім цього, питання здійснення прокурорської діяльності та громадського контролю має вичерпне регулювання у законодавчих актах. Чинний Закон «Про прокуратуру» встановлює чіткий механізм інформування громадськості про стан законності та заходи щодо її зміцнення (ст.51-1). Він не передбачає залучення громадських об’єднань до контролю чи нагляду за діяльністю органів прокуратури.

На нашу думку, ініціативи обласних прокуратур щодо створення громадських рад є неправомірними, цілковито помилковими, і насамперед мають на меті дискредитацію самої ідеї «дорадчої демократії», створення псевдо-органів для незрозумілих завдань і різного роду амбіцій. Очевидно, що такі дії виходять за межі повноважень органів і посадових осіб прокуратури.

Враховуючи викладене, просимо:

1. Довести до відома обласних та районних прокурорів про неприпустимість утворення та забезпечення діяльності при органах прокуратури незрозумілих угрупувань сторонніх осіб;

2. Звернути увагу прокурора Львівської та Чернівецької областей про неправомірний характер діяльності консультативно-дорадчих органів, функціонування яких не непередбачено Законом України «Про прокуратуру».

Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ