АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net або stopcom@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка
 
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Які підприємці не зобов’язані забезпечити можливість розраховуватися карткою?
06.11.2013 р.

Податкова служба в роз’ясненні від 28.10.2013 р. повідомила, які суб’єкти господарювання зобов’язані забезпечити можливість здійснення держателями електронних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів.

Згідно п. 14.19 ст. 14 Закону «Про платіжні системи і переказ коштів в Україні» суб’єкти господарювання зобов’язані забезпечувати можливість здійснення держателями електронних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів не менше трьох платіжних систем, однією з котрих є багатоемітентна платіжна система, платіжна організація котрої - резидент України.

Вимоги до суб’єктів господарювання відносно прийняття електронних платіжних засобів на оплату за продані ними товари (надані послуги) визначає Кабінет Міністрів.

Контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог відносно здійснення розрахунків з використанням електронних платіжних засобів здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування і реалізує державну податкову і митну політику, а за забезпеченням захисту прав держателів електронних платіжних засобів на здійснення вказаних розрахунків – спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в сфері захисту прав споживачів.

Пунктом 1 постанови Кабміну від 29.09.2010 р. № 878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів» встановлено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність в сфері продажу товарів, громадського харчування і послуг та у відповідності до закону використовують реєстратори розрахункових операцій, повинні здійснити перехід на обов’язкове прийняття спеціальних платіжних засобів для проведення розрахунків за продані товари (надані послуги).

Згідно п. 2 постанови № 878 звільнені від обов’язкового прийняття спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують визначений контингент споживачів, зокрема особовий склад Збройних Сил та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств, підприємства торгівлі з торгівельною площею до 20 кв. м (крім автозаправних станцій), а також суб’єкти господарювання, які здійснюють господарську діяльність в населених пунктах з чисельністю населення менше 25 тис. людей.

Таким чином, забезпечувати можливість здійснення держателями електронних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів зобов’язані лише ті суб’єкти господарювання, котрі під час продажу товарів (надання послуг) використовують реєстратори розрахункових операцій.

При цьому від обов’язкового прийняття електронних платіжних засобів звільняються передбачені постановою № 878 заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують визначений контингент споживачів, а також суб’єкти господарювання, які здійснюють господарську діяльність в населених пунктах з чисельністю населення менше 25 тис. людей.

Переклад здійснено сайтом «Влада закону». Джерело:

Сайт «Юрліга»

Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».






МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ