АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net або stopcom@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка
 
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна сторінка
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
• Фото дня (архів)
• Політгумор
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
Програма заходів з відзначення Свята Героїв у Львові
24.05.2013 р.

Свято Героїв – це день пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну.

У 1941 році Другий Великий Збір ОУН постановив відзначати 23 травня Свято Героїв. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, бійців УВО-ОУН. На їхніх прикладах виховувалися майбутні Герої УПА.

Травень було обрано тому, що саме в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі кращі сини України в ХХ столітті. З травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із авторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський. 25 травня 1926 року – провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра. А 23 травня 1938 року – перший Провідник УВО та ОУН полковник Євген Коновалець.

В роки німецької, а згодом – радянської окупації це свято відзначалося у підпіллі та в українській діаспорі, а в 1991 році – повернулося в Україну. Воно широко святкується передовсім в Галичині, але останніми роками відбулось значне його поширення в центральні та східні регіони України. На Львівщині, за ініціативи націоналістичних сил, Свято Героїв з 1999 р. відзначають офіційно. Святкові заходи проходять весь тиждень, на який припадає день 23 травня. Нещодавно Львівська обласна рада прийняла рішення про святкування в четверту неділю травня.

Колоніальне минуле, в якому перебувала Україна, залишило у спадок відзначення чужих свят, вшанування чужих героїв, написану на базі чужих ідеологічних засад історію. Нам потрібна власна світоглядна система, власні державні свята. Одне з них – Свято Героїв. Свято борців, які загинули в боротьбі за волю України, залишилися нескореними. Їх гаслом було: «Здобудеш Українську державу або загинеш у боротьбі за неї!» Вони вірили: «Українська нація зродилася тоді, коли в її обороні впала перша крапля червоної української крови на чорну українську землю». Вони залишили заповіт, написаний для нас, нащадків, кров’ю і потом: «Вірність і мужність – ось головні риси героїв: вірність своєму ідеалу та мужність у втіленні цього ідеалу в життя. Вірність і мужність аж до смерті!» 23 травня – це день, коли кожен повинен запитати себе, що зробив за останній рік для здійснення заповіту Героїв.

Ми повинні пам’ятати: «Українська нація існуватиме доти, доки хоча б один українець буде готовий покласти своє життя в її обороні». Відзначення Свята Героїв, плекання їхнього культу та духу – це свідчення твердої волі українців йти накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети – розквіту і слави Української Самостійної Соборної Держави.

Слава Україні! Героям Слава!

Провід Організації Українських Націоналістів (бандерівців)

Програма заходів з відзначення Свята Героїв у Львові

26 травня 2013 року

Заходи біля пам’ятника Тарасу Шевченку

9.30 ? Покладання квітів від обласної та міської влади до пам’ятника Т.Шевченку.

Заходи у с. Білогорщі

10.00 ? Покладання квітів до пам’ятника Роману Шухевичу та урочисте віче.

10.25 ? Урочисте запалення «Вогню Героїв».

10.30 ? Старт естафети Львівського державного університету фізичної культури за маршрутом: площа навпроти пам’ятника Р.Шухевичу – Меморіал УГА на Личаківському кладовищі.

10.35 – Урочисте відкриття відновленої пам’ятної таблиці на території музею Р. Шухевича.

11.00 – Відвідання музею Р.Шухевича.

Заходи біля пам’ятника Степану Бандері

11.45 – Покладання квітів від обласної, міської влади та громадськості до пам’ятника С.Бандері.

11.50 – Урочисте віче.

12.30 – Формування колони № 1 з ветеранів та членів громадських, політичних, молодіжних організацій біля пам’ятника Степану Бандері.

12.40 – Урочиста хода колони № 1 від пам’ятника С.Бандері в супроводі оркестру Львівського державного університету безпеки життєдіяльності за маршрутом: пам’ятник С.Бандері, вул. Бандери, вул. Коперника, просп. Свободи.

Передбачені зупинки колони для покладання квітів (покладають керівники громадських організацій) до таблиці Є.Коновальця (вул.Є.Коновальця); таблиці Р. Шухевича (вул. Т.Чупринки); пам’ятника Жертв комуністичних злочинів (пл. М.Шашкевича); таблиці жертвам спецслужб тоталітарних режимів (вул.С.Бандери); пам’ятника отцю М.Шашкевичу (вул.Коперника); таблиці патріарху Й.Сліпому (вул.Коперника); таблиці О.Гасину (вул.Коперника); таблиці Р.Дашкевичу (вул.Коперника).

13.25 ? Вишиковування колони № 1 на розі вул. Коперника – просп. Свободи.

Заходи на просп. Свободи

13.00 – Формування колони № 2 з учнівської молоді біля готелю «Жорж» на початку просп. Т.Шевченка.

Формування колони № 3 біля пам’ятника Данилу Галицькому з парадних розрахунків Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Львівського державного університету внутрішніх справ МВС України.

13.30 – Урочисте проходження колони № 1 по просп. Свободи з подальшим розташуванням на площі перед пам’ятником Т.Шевченка.

13.40 – Урочисте проходження колони № 2 по просп. Свободи, відстань між чотами 20 кроків. Конкурс маршових чот на краще проходження та виконання патріотичної пісні.

14.00 – Урочисте проходження колони № 3 по просп. Свободи.

Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов