АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
 
непарламентський
опозиційний сайт

RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СТОПКОМ


НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна___ПОЛІТИКА
• Світ_____Н О В И Н И
• Аналітика
• Фото
• Відео
• Література
• АРХІВ НОВИН СТОПКОМУ
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• ЗАКОНОДАВСТВО і ПРАВО
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ЖУРНАЛІСТАМ ГАЗЕТ
11.11.2010 р.

“Голос України”, “Літературна Україна”, “Молодь України”, “Освіта”, “Слово Просвіти”, “Україна Молода”, “Українська газета”, “Українське Слово”, та всім Патріотичним ЗМІ.

Вельмишановні Панії й Панове !

До Вас звертається з пропозицією “Патріотичний ФОНД Родини Багазіїв-Пушкарів” .

Від журналістів Ваших і багатьох інших газет ми знаємо про надзвичайно складну ситуацію з пресою, коли редакційні витрати збільшуються, так само і навантаження на кожного журналіста, а тиражі та заробітки зменшуються. Із плином часу все важче стає виживати, особливо, коли кризі не видно кінця. Без нових ідей, нестандартних рішень, без очевидної і корисної для читача інформації – більшість газет мало чим відрізняються між собою – всі пишуть про все і для всіх... У кращій ситуації є ті незалежні ЗМІ, котрі “виховають” своїх читачів, будуть для них весь час, кожним своїм випуском - корисними і навіть необхідними, а ще краще – незамінимими. Тільки такі ЗМІ не залежатимуть від будь-яких несприятливих умов.

Ми пропонуємо спочатку Вашим газетам, як найбільш патріотичним із непартійних, нову ідею, яка принесе багато користі нашій Вітчизні, і разом з тим збільшить Ваші доходи і тиражі – в декілька разів. Суть нашої Ідеї – у створенні неформальної спілки (реальної співпраці) журналістів Ваших газет, з метою надання дітям і молоді, їх батькам і вчителям, місцевій владі - всебічної (теоретичної, моральної, освітньої, просвітницької, рекламної,..) допомоги для самоорганізування ними при школах та вузах в позаурочний та позалекційний час творчих осередків, довкола яких започаткується і сформується справжнє і потужне Українське Громадянське Суспільство.

Сьогодні знову “Україна в огні” . А першими із палаючого Дому виносять дітей...

Ваші газети можуть стати першими ЗМІ, які почнуть потужний РУХ заради дітей України.

“Ох, діти! Діти! Діти!

Велика Божа благодать!”

ПЛАН ДІЙ:

ТАРАС Шевченко

Перше – Зробити спецвипуски Ваших газет до “Міжнародного Дня Дітей”, 20 листопада ц. р.: “ГУ”, “ЛУ” , “МУ”, “О”, “СП”, “УМ” , “УГ”, “УС”, – ДІТЯМ України”.

Друге – Найлегше це зробити на двох внутрішніх сторінках вкладиша (на розвороті), щоб потім можна було ці вісім листків (вкладиші восьми Ваших газет) повісити в школах, як стінгазети. Обидві сторінки розвороту-спецвипуску розділити кожну на 4 частини розмірами: 14 см. по ширині, і 20 см. по висоті, щоб можна було скласти ці 8 малих сторінок – у книжечку...

Третє – Надрукувати в цих номерах два звернення: одне - до читачів Ваших газет з проханням передати, після прочитання, ці листки в найближчі до них школи, де вчаться або працюють їх діти, онуки, родичі, знайомі; друге – до вчителів шкіл з проханням оформити ці листки стінгазетою, щоб зручно було школярам читати надруковані для них матеріали.

Четверте – Про що писати в цих спецвипусках ? Історичний календар місяця листопаду, кілька головних дат-подій: 1 лист. – Листопадовий ЗРИВ; 9 лист. – День Української писемності та мови; 20 лист. – Всесвітній День Дітей; 24 лист. – День пам”яті Михайла Грушевського; 28 лист. – День пам”яті жертв голодоморів та політичних репресій.

П”яте – Але основною темою спецвипуску має бути - захист прав і свобод дітей України: 18 листопада – День Здорового способу життя. 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав Дитини. 20 листопада 1989 року – прийнята Конвенція ООН про права Дитини. 20 років тому, в 1990 - на Саміті Тисячоліття 189 країн, члени ООН, прийняли програмові документи: “Цілі саміту Тисячоліття ООН”, “Декларація та План Дій”.

Шосте – Цим спецвипуском започаткувати 20 листопада 2010 року - РІК ЗАХИСТУ ДІТЕЙ – всесвітнього руху в інтересах дітей – за “Світ, сприятливий для дітей” . Таку назву отримав підсумковий документ Спеціальної Сесії Генеральної Асамблеї ООН, травень 2002 року.

Сьоме – Кожна з Ваших газет готуватиме щотижня один спецвипуск (стінгазету), де даватиме матеріали – історичні (за календарем), освітянські, громадські, екологічні, соціальні, ..

Для другого спецвипуску – головні теми дві: 300-річчя Конституції Пилипа Орлика та Всеукраїнський референдум за Незалежність – 1-го грудня 1991 року.

Восьме - Третій спецвипуск (перший тиждень грудня) – про створення в освітніх установах “Клубів за інтересами”. Субота і неділя – клубні дні. Кожна класна кімната – окремий клуб: діти різного віку, але близькі за інтересами, їх вчителі, батьки, меценати, і всі, кого схочуть діти. Започаткувати в газетах рубрики: “Толока “життя без сміття”, “Самі собі своє”, “Третину на дитину”, “Мій ліс-сад-дім”, “Відходи в доходи”, “Діти Софісфери”, “Я - Є!”, “КЮ” (клуби юнацтва), “Козацька школа”, “Меценати”, ... Ці рубрики стануть назвами окремих клубів. Має бути також рубрика: “Зворотній зв”язок” – листування газет з КЮ.

Дев”яте – Отже кожний будинок Школи стає і Палацом, де діятиме “Об”єднання клубів за інтересами”. Разом з тим кожне таке “Об”єднання” може провести загальні збори і створити свій “Комітет захисту дітей” – що дозволяє зробити Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні”, стаття 14 ”Органи самоорганізації населення”... А ст. 16.8. гарантує, що місцеві ради можуть “...передавати їм відповідні кошти і матеріально-технічні та інші ресурси...” Близькі за інтересами клуби різних шкіл будуть переписуватись, зустрічатись,.. Між клубами і їх об”єднаннями-школами будуть конференції, фестивалі, олімпіади, сесії,... Згодом все запишеться на диски, відкриється “портал” в Інтернеті, програми на радіо і ТБ.

Десяте – У нас, авторів цього Листа, є розроблені, а частина з них і опробувані, конкретні програми, певний практичний організаційний досвід, необхідні книги, газетні публікації, фотоматеріали. Ми впевнені і маємо тверді переконання, що результат буде якнайкращим для всіх учасників.

Спецвипуски краще робити в суботніх номерах, в яких на правах самоцензури – не подавати матеріалів, які могли б стати причиною будь-яких релігійних, етнічних, ідеологічних,... протистоянь, не втягували б дітей і вчителів у політичні дискусії, не давали будь-якої реклами, гороскопів, анекдотів, неморального і неетичного - всього того “сміття”, від чого маємо оберігати дитячі душі... А епіграфом можуть бути слова Тараса Шевченка:

”Учітеся, читайте,

І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь.”

Ось такі суботні номери Ваших газет радо будуть купляти і навіть виписувати – шкільні клуби, вчителі, батьки, діти –... за пільговими цінами. Для такої справи легко знайдуться меценати, буде підтримка патріотичних громадських організацій і органів місцевого самоврядування, діаспори,... А тиражі Ваших газет гарантовано значно зростуть і поширяться на всю Україну.

“ – Що робити? А робити було що...

- Тепер чи коли? – ТЕПЕР. – Тоді по конях, сказали козаки”

(Микола Вінграновський “Козак Петро Мамарига”)

Шановні Журналісти!

ТЕПЕР все залежить від Вас, і незалежно від того, чи ВСІ ВИ РАЗОМ І ОДНОЧАСНО візьмете участь у цій ПРОГРАМІ, чи хоча б п”ять, або й три газети – велика справа зрушить з місця.

Якщо ми не зробимо цього, то повернеться ідеологія – жовтенят, піонерів, комсомольців, комуністів...

Просимо представників Ваших газет провести у Києві спільну робочу нараду по суті даної пропозиції, за участю координаторів нашого ФОНДУ. Про час і місце наради просимо повідомити нам.

Із щирою повагою, координатори “Патріотичного ФОНДУ Родини Багазіїв-Пушкарів”: Ігор Пушкар, тел. 063 16 77 402; Тарас Пушкар-Багазій, тел. 093 57 46 992, taras@izan.kiev.ua Харків-Київ. 9 листопада 2010 року, в передДень свята Української писемності та мови.


Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ