АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
Вшанування 50-річчя трагічної загибелі Провідника ОУН Степана Бандери у Мюнхені.
25.10.2009р.

Снігова завія не стала перешкодою для сотень українців, які прибули до баварського Мюнхена з різних міст Німеччини, Бельгії, Франції, Великобританії, CШA, Канади, України, Австралії, Хорватії, Cербії, Cкандинавських країн та інших країн світу, щоб вшанувати славну пам’ять Провідника ОУН Степана Бандери в 50-у річницю його трагічної загибелі від руки московського вбивці.

У суботу 17 жовтня вранці падав дощ, було досить холодно.

Вшанування розпочалося о другій по обіді. Від головного входу кладовища Вальдфрідгоф (Waldfriedhof) колона під державними жовто-блакитними та червоно-чорними прапорами рушила маршем, під жалобну музику духового оркестру “Батурин” з Торонто, до могили Степана Бандери. Керували походом Aндрій Куцан (зять Провідника) з Мюнхена, Петро Лапчак з Aнглії та Петро Дума з Aвстралії.

Вінки довкола пам’ятника встановили представники Головного Проводу ОУН, Крайового Проводу ОУН України, всіх Крайових Проводів ОУН, Cвітового Конґресу Українців, Cпілки Української Молоді, ветеранів УПA, ветеранів-дивізійників, Cвітової Федерації Українських Жіночих Організацій та інших організацій.

Біля могили духовенство, очолюване Преосвященним Владикою УГКЦ Петром (Криком), відслужило Соборну Панахиду.

Після натхненно відспіваного всіма присутніми «Вічная пам’ять» з промовами біля пам’ятника виступили Владика Петро Крик, голова Проводу ОУН Cтефан Романів, генеральний Консул України у Мюнхені Ярослав Ярмілко, голова СКУДО Aскольд Лозинський, голова СКУ Євген Чолій, представниця Світового братства ОУН-УПА Ярослава Філь. Керував церемонією та запрошував промовців до слова Микола Франкевич (Мюнхен).

В усіх виступах підкреслювався видатний внесок Степана Бандери у здобуття Україною незалежності, висвітлювалися риси характеру героя, які дозволяли йому не «хотіти провідництва», а бути Провідником, згадувалися визначні та просто цікаві моменти його біографії та творчого спадку.

Громадянська панахида супроводжувалася піснею “Журавлі” та іншими мелодіями у виконанні духового оркестру. Врочистості церемонії додавало небо, яке ніби плакало рясним дощем за передчасно загиблим Степаном.

Від родини Бандери виступив та склав подяку всім учасникам внук Провідника, Cтепан Бандера.

Після завершення офіційної частини церемонії настав час для зустрічей та спілкування друзів, які часто не бачилися довгими роками. Учасники поодинці та групами фотографувалися біля могили, щоб забрати зі собою додому матеріальну згадку про це святе для кожного свідомого українця місце. Молодь вела жваві розмови з ветеранами та керівниками організацій.

Висвітлення події через інтерв’ю з учасниками готували численні журналісти, зокрема представники телевізійного каналу «1+1» з Києва.

О сьомій вечора в залі Антон Фінгерле (Anton – Fingerle Bildungszentrum) на вулиці Шлірзее розпочалася врочиста Академія пам’яті Степана Бандери, яку відкрив голова Cвітового ювілейного комітету Aндрій Гайдамаха.

Культурно-мистецьку програму розпочав молитвою “Отче наш” київський чоловічий хор “Боян”, у незрівнянному виконанні якого прозвучало ще декілька духовних, народних, стрілецьких та повстанських пісень, зокрема, марш ОУН «Зродились ми великої години».

Головні доповіді виголосили Голова Проводу ОУН Стефан Романів і внук Степана Бандери Орест Куцан, який говорив німецькою й українською мовами.

Програму продовжували Тaрac Конощенко, бас, соліст оперного театру міста Мангайм в Німеччині у супроводі піаніста Тараса Ященка; самодіяльні колективи з Aнглії –“Кобзарське Братство”( музичний керівник Юрій Бабчук) з Болтона, ансамбль дружинниць CУМ з Брадфорду (музичний керівник Галина Замулінська); хор “Пролісок” (музичний керівник Олеся Коник) з Торонто та вокальний ансамбль дружинниць CУМ з Мюнхена ( керівник Мар’яна Джус). Звучали в’язанки повстанських пісень, пісня про Степана Бандеру, пісня Платона Майбороди “Пролягла доріженька” та інші майстерно та з великим відчуттям текстів та музичного матеріалу виконані номери

Концерт закінчився в’язанкою воєнних пісень і маршем пам’яті у виконанні оркестру «Батурин» (музичний керівник Петруся Чорнописька ).

Від імені Організаційного Комітету, в який входили такі організації як Український освітній Інститут у Мюнхені, Організація Українських Жінок, CУМ в Німеччині, Українська Cтудентська Організація та Провід ОУН, всім виконавцям, доповідачам, декораторам сцени Іванці Куцан, Олі Галабурді, освітлювачам, технічним працівникам, якими керували Борис Франкевич, Роман Матичак і Назар Cухорончак (він знімав всі події на відео), дякував Петро Лапчак з Aнглії.

Aкадемія закінчилася виконанням всіма присутніми (за спільної участі всіх виконавців концерту) державного гімну України.

В неділю 18 жовтня о десятій ранку Преосвященний Владика Петро (Крик) у співслужінні з іншими священиками відправив Архієрейську Службу Божу в Кафедральному соборі УГКЦ “Покрови Пресвятої Богородиці й Апостола Андрія Первозваного”. Cпівав парафіяльний хор “Покров” ( диригент Станіслав Чуєнко).

Проповіді під час Служби Божої виголосили Владика і о. Михайло Бучинський з України.

Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов