АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: stopcom@ukr.net            Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
Мера Львова Андрія Садового можуть не пустити за кордон (оновлено)
08.08.2009р.

В зв’язку з тим, що мешканці Львова, які мають заборгованість за житлово-комунальні послуги та/або за рішеннями судів інші боргові зобов’язання, що перебувають на виконанні у державній виконавчій службі, можуть отримати відмову у виїзді за кордон.

Народний депутат України Володимир Пилипенко у випадку, якщо така ідея буде втілена в життя, пропонує, щоб цей захід в першу чергу застосували до мера міста Львова Андрія Садового та його команди. Існує безліч невиконаних ними договірних зобов’язань, в тому числі рішень суду, що дає можливість обмежити львівського голову у праві виїзду за кордон. А той же Андрій Садовий як основний ініціатор такого юридичного новаторства та «законослухняний громадянин» сам би повинен був почати з себе і показати приклад для наслідування. В такому випадку Андрій Садовий мав би добровільно здати свій закордонний паспорт правоохоронним органам до моменту погашення ним різного роду заборгованостей по судових рішеннях, які він тривалий час злісно не виконує. До того часу, доки він не виконуватиме рішення суду, за словами Володимира Пилипенка, слід би було роздати фотографію Андрія Садового всім прикордонникам, щоб ні під яким виглядом цього типа не пускали по той бік кордону. Може, хоч в такий спосіб Садовий виконуватиме рішення суду.

Щодо законності таких дій, то про це в УНІАН повідомив заступник начальника Львівського міського управління юстиції Володимир ЦИБА, вже «зафіксовано випадки, коли львів’янам-боржникам відмовляли у виїзді за кордон». Щоправда, фактів зафіксованих випадків відмови він не пред'явив, але роз’яснив, що з метою міжвідомчого врегулювання порядку виїзду за кордон осіб, які мають невиконані зобов’язання, покладені на них рішеннями судів, видано спільного листа Міністерства юстиції України та Адміністрації Державної прикордонної служби України від 27.05.2008 N25-32/463 «Щодо запровадження єдиного порядку застосування державними виконавцями деяких норм чинного законодавства».

Чиновник пояснив, що згідно з Законом України «Про порядок виїзду з України та в’їзд в Україну громадян України», громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов’язання - до виконання зобов’язань або розв’язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов’язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, або він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов’язань, деталізував В. Циба, наголосивши, що, вирушаючи за кордон, львів’янам потрібно переконатись, що немає у них заборгованості за житлово-комунальні послуги та за рішенням судів інших боргових зобов’язань, які перебувають на виконанні у державній виконавчій службі, щоб не отримати відмову у виїзді за кордон.

І це все добре, але починати слід не з тих, хто збирається за кордон на заробітки, аби повернути свої борги і віддати драконівські кредити банкам, а з тих, хто довів українців до такого жалюгідного життя. Так як в демократичній державі всі її громадяни рівні перед Законом, то необхідно, щоб ця рівність містилася не тільки у вигляді декларацій в Конституції, але втілювалась і на ділі. Тоді б Україна стала на крок ближчою до встановлення правової держави. Тому, шановний Андрій Садовий, – прийдеться вам бути невиїзним. Попри ваші професійні лінощі прийдеться-таки вам не кататись по закордонах, а працювати на громаду міста.

Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов