АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАДСИЛАЙТЕ НАМ СВОЇ СТАТТІ ЯКІ ДОПОВНЮВАТИМУТЬ ЗМІСТ САЙТУ ЗА АДРЕСОЮ: stopcom@ukr.net ВОНИ ОБОВ"ЯЗКОВО БУДУТЬ НАДРУКОВАНІ!           Пишіть нам: stopcom@ukr.net           
Головна сторінка
непарламентський
опозиційний сайт

НАВІГАЦІЯ
По сайту
• Головна
• Україна
• Світ
• Аналітика
• Спорт
• Фото
• Відео
• Література
 
Влада Закону
Законність і ваші права
• ВГО "ВЛАДА ЗАКОНУ"
• Законодавство і право
• Коментарі фахівців
• Антикорупційна програма
• Зразки документів
 
Про нас
Проект
• Редакція
• Співробітництво
• Зворотній звязок
Львівські обласні громадські організації оцінили візит в Україну Патріарха Російської православної церкви
07.08.2009р.

ЗАЯВА Львівського обласного громадського об’єднання «Українська альтернатива» щодо візиту в Україну Патріарха Російської православної церкви

З 27 липня ц.р. в Україні вперше перебував патріарх Російської православної церкви Кірілл.

Цей візит, який широко пропагувався як пастирський, важко таким назвати. Багато віруючих в Україні сподівалися, що візит патріарха відбуватиметься на засадах норм міжнародного права, міжнаціональної та міжконфесійної толерантності і сприятиме підвищенню взаєморозуміння між конфесіями українського православ’я та подоланню розколу серед православних церков.

Натомість заяви, які лунали з вуст московського гостя, більше нагадують не пастирське слово, а мають відверто політичний характер в стилі великодержавної реваншистської політики офіційного Кремля. Зокрема, під проповідями про духовну «тисячолітню» єдність і словами «Київ – наша південна столиця руського православ’я» проглядається дуже конкретне бажання переписати нашу історію, спровокувати міжконфесійну ворожнечу у середовищі українських православних.

Очікуючи розуміння з боку патріарха Кірілла щодо природного прагнення українців до розбудови власної Української Помісної Церкви, ми отримали відповідь, що «Помісна Церква на Україні є - це Українська Православна Церква (московського патріархату)». У своїх "проповідях" патріарх РПЦ брутально ображав релігійні почуття мільйонів українських православних, які не є парафіянами московської церкви, та грозив усякими карами українській владі та громадянам за так званий "розкол".

Канонічний Київський Патріархат як історичний правонаступник Церкви Святого Рівноапостольного Князя Володимира – хрестителя Руси-України – єдине логічне розв’язання проблем українського православ’я в інтересах мільйонів православних українців, запорука торжества історичної справедливості та канонічного права.

Московська сторона, як показав візит патріарха РПЦ, в питанні помісного статусу Української православної церкви ігнорує будь-які логічні, історичні та канонічні аргументи, адже у такому випадку стає очевидним: яка церква насправді є канонічною, а яка лишається церковним придатком імперської Москви та її спецслужб.

На жаль, візит Патріарха Кірілла так і не став фактором підвищення духовності українського народу і подолання розколу серед українських церков, а навпаки – відбулася фактична спроба посилення ворожнечі серед православних в Україні. Вибір святих місць у програмі перебування Патріарха не залишає сумнівів щодо спроб Російської православної церкви збільшити свою присутність і вплив в Україні. Підтвердженням політичного характеру візиту є також присутність лідерів Партії регіонів Віктора Януковича та Ніколая Азарова у свиті московського вояжера.

Громадське об’єднання «Українська альтернатива» вважає, що відновлення Українською Православною Церквою Київського Патріархату свого історичного самодостатнього статусу є справою часу і доброї волі українських православних християн, та буде здійснене ними самими без втручання ззовні.

Ми, українці, давно звикли розраховувати передовсім на власні сили і доможемося помісності та канонічного визнання нашої Церкви, благодать якої підтверджена Св. Апостолом Андрієм Первозванним, який, перебуваючи з місією Христовою на київських пагорбах, промовив: «На горах цих возсіяє благодать Божа: велике місто буде тут, Господь освятить цю землю святим водохрещенням і спорудить тут багато церков».

Голови Львівських обласних організацій:

Товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Ярослав Пітко

Товариства політичних в’язнів і репресованих Петро Франко

Братства ОУН-УПА Олесь Гуменюк

Спілки політичних в’язнів Володимир Горовий

Об’єднання ветеранів Ярослав Гірник

ГПО «Українська справа +» Мирослав Нагірний

Центру національного відродження ім. Степана Бандери Юрій Антоняк

ОУН Олег Гринюк

Ліги українських жінок Надія Кохалевич

ВГО «Наша Україна» Богдан Дідич

Товариства «Надсяння» Володимир Середа

Товариства дітей політичних в’язнів і репресованих Зіновій Полійчук

06 серпня 2009 року м. Львів

Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов