АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
                                               Головна сторінка
Обмеження продажу алкоголю в нічний час врегулюють на законодавчому рівні
27.03.2018 р.

Органи місцевого самоврядування невдовзі зможуть на законних підставах встановлювати обмеження продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв в певний час добив в межах своїх територій. За відповідний законопроект (№3149) в першому читанні сьогодні проголосував парламент – 230 голосів «За».

Обмеження та заборони на рівні діючого законодавства, пов’язані із торгівлею алкоголю, - на сьогодні є недостатніми. Деякі органи місцевого самоврядування самостійно через рішення місцевих рад запроваджують додаткові заборони продажу алкоголю у нічний час. Так зробили у Львові, Івано-Франківську, Черкасах, Ужгороді, Луцьку, Києві тощо. Однак через прогалини в законодавстві відповідні рішення місцевих рад в судовому порядку часто скасовуються з ініціативи підприємців.

«За даними ВООЗ наша держава займає одне з «лідируючих» місць за рівнем споживання алкоголю. Невтішна ситуація із вживанням алкоголю серед підлітків: понад 83% неповнолітніх мають досвід вживання алкоголю. А під час опитування 34,5% учнів вказали на те, що їм "легко" або "дуже легко" придбати алкогольні напої. Тому органи місцевого самоврядування впроваджують в себе на місцях обмеження на продаж алкоголю, на приклад - заборона в нічний час. Проте, підприємці потім ці рішення оскаржують в судах. Відтак, виникла необхідність врегулювати ці питання на законодавчому рівні, надавши органам місцевого самоврядування спеціальних повноважень встановлювати у межах відповідної адміністративної території обмеження чи заборони продажу алкоголю та передбачити відповідальність за їх недотримання», - говорить автор законопроекту Ігор Васюник.

Зокрема, законопроектом пропонується:

- надати повноваження органам місцевого самоврядування встановлювати заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у визначений час доби в межах відповідної адміністративної території;

- встановити адміністративну відповідальність за торгівлю пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, винами столовими у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби.

Варто звернути увагу та те, що подібні обмеження та заборони продажу алкоголю успішно діють у таких країнах як Латвія, Данія, Норвегія, Швеція та Швейцарія та інших.

___________________________________________

Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ