АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net або stopcom@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


>
Законопроекти Оппозиційного блоку стосовно економіки Донбасу суперечать Угоді про асоціацію з ЄС – експерти
16.09.2015 р.

Законопроекти №2419 «Про створення та функціонування вільної економічної зони «Донбас» та № 2420 «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення та функціонування вільної економічної зони "Донбас")» не відповідають положенням Угоди про Асоціацію з ЄС.

«Прийняття такого роду законопроектів створює ризики для інвесторів, - запевняє координатор Парламентської експертної групи з євроінтеграції Леся Шевченко. – Переваги мають поширюватися на всі регіони України, щоб внаслідок їх застосування не виникало переваг лише у окремих компаній.»

За думкою експертів ПЕГ, законопроект не відповідає статті 8 Угоди про субсидії та компенсаційні заходи СОТ. В даній статті стверджується, що субсидії неблагополучним регіонам є можливими, але лише за умови того, що регіональні програми надання субсидій є частиною узгодженої і загальнозастосовуваної політики регіонального розвитку. До того ж, в законі мають бути прописані критерії, що відносять регіон до неблагополучного. Жодна з цих умов в законопроекті не врахована.

У разі прийняття законопроектів та застосування відповідних податкових пільг, державна допомога буде створювати конкурентні переваги компаніям, розташованим на окремих територіях Донецької та Луганської областей. Інші українські та європейські компанії таких привілеїв не отримають.

Загалом, згідно з умовами статей Угоди про Асоціацію з ЄС, надання допомоги регіонам можливе, але державна допомога може бути визнана допустимою для конкуренції, якщо вона надається для сприяння соціально-економічному розвитку регіонів, рівень життя в яких є низьким або рівень безробіття є високим. А прописані в законопроектах положення більше схожі на державну допомогу лише суб’єктам господарювання.

Зважаючи на наведені аргументи, Парламентська експертна група з євроінтеграції вважає за потрібним направити законопроект на доопрацювання, адже прийняття його в запропонованій редакції може зашкодити євроінтеграційним процесам України.

Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ