АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net або stopcom@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


>
Волонтери б'ють на сполох: політики очорнюють добровольців, які допомагають воякам АТО (ВІДКРИТИЙ ЛИСТ)
21.08.2015 р.

Відкритий лист волонтерів Дрогобиччини до волонтерів України, Трускавець, серпень, 2015 рік

Зараз, напередодні виборів, ми готуємося до того, що волонтерські сили та незаплямовані імена окремих волонтерів політики будуть використовувати у своїх цілях.

Щоправда, з якихось причин деякі політики вже взялися за очорнення волонтерів та їхньої діяльності. Нам нелегко про це казати, але саме очільник Трускавця Руслан Козир розгорнув кампанію протидії волонтерському рухові, відтак постійно дискредитує його на своїх робочих нарадах, які відбуваються на офіційному рівні за участі представників громади та ЗМІ. До прикладу, нещодавно на одній із таких зустрічей з керівниками мер Трускавця заявив, що армія всім забезпечена на 100%, і хлопці, які воюють на Сході, не потребують жодної волонтерської підтримки. Цитуємо: «Сьогодні, панове, треба сказати відверто: військо НЕ ПОТРЕБУЄ жодної волонтерської допомоги. ЖОДНОЇ. Це треба визнати. Держава фінансує АТО на належному рівні».

На думку чиновника, військовики на Сході мають проблему лише з нестачею питної води, а решту їм забезпечила держава: «Найбільш важливим питанням є чиста питна вода. Це є потрібно. Самі розумієте, яка на Сході вода. Зброї є достатньо, техніки є достатньо».

Продовжуючи боротьбу з волонтерським рухом, згодом Руслан Козир як мер міста заявив, що діяльність волонтерів у міському парку це «повна беззаконність». Ось як він це пояснив (цитуємо дослівно): «Вчора, до речі, по парку, восьма година вечора, дзвонять мені люди ... і кажуть, що там виставлені колонки, посередині парку. Музика лупить на всю катушку... Нікому нічого. ПОВНА БЕЗВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ТА ПОВНА БЕЗЗАКОННІСТЬ. Це просто катастрофа. А потім всі кажуть, що ми маємо жити в правовій державі. Приходять сюди в міську раду, щось там розказують, якісь байки...». Зазначимо, що роботу волонтерів міста трускавецький мер назвав повною безвідповідальністю та безкарністю.

Потік бруду, який щоразу ллється на волонтерів з подачі місцевої влади Трускавця, невпинний, серед останніх відкриттів місцевого мера і те, що «70-80% придбаних волонтерами автомобілів не доїжджають до кінцевої точки призначення», «волонтери безвідповідально та безкарно побираються», «волонтерська допомога на сьогоднішній день не потрібна», «зібрані для АТО речі їдуть до місця призначення не повною мірою». Такі слова знову чуємо на апаратній нараді в міськраді.

Таке ставлення мера Козира шокувало самих волонтерів, які вже більше року майже весь всій вільний час і зусилля абсолютно безкоштовно присвячують допомозі військовим. Всім відомо, що як цілі батальйони, так і окремі бійці не уявляють, чи протрималися б вони довго на передовій без волонтерської допомоги. Звісно, бажано, щоб держава забезпечувала військо повністю, але відомо, що сьогодні це не відповідає дійсності, і так кажуть самі військові. Цілий список речей, куди входять тепловізори, бронежилети та інші засоби, які рятують життя військових на Сході, не входять у перелік того, що може дати держава. Такі засоби захисту сьогодні дорого коштують і дістаються бійцям саме через волонтерів на зібрані гроші, а також завдяки родичам та друзям. Виходить, що наші захисники потребують допомоги, за чим і звертаються до волонтерів, а чиновники вже не вбачають у цьому необхідності. Так, нещодавно мер Трускавця знову вразив «винахідливістю», висунувши гіпотезу, що «волонтерська діяльність – це приватний бізнес, приватний інтерес на тематиці АТО». Щоправда, слова Р. Козира жодного разу не були підкріплені фактами чи доказами, вони так і залишаються популістськими вигуками. Однак це неабияк шкодить волонтерському рухові не тільки Дрогобицького району, а й всієї України.

У такий неспокійний час для країни волонтерів Дрогобиччини вже не дивує зухвалість трускавецького чиновника, адже більше ніж за рік війни підтримки від нього ніхто не отримував. Весь волонтерський рух, а це і збір коштів, організація придбання необхідних речей та доставка їх на фронт, відбувався і відбувається не завдяки Козиру, а всупереч цьому чиновнику. Єдине, що зробив Козир, це зобов’язав волонтерів носити стоси паперів до міської ради та випрошувати дозволи на збір грошей у парку Трускавця. Хоча навіть після цього, з подачі мера, наштовхувалися на перешкоди – шлагбауми на шляху волонтерських авто.

Чи вірить сам Руслан Козир у те, що говорить про волонтерів, – невідомо. Можливо, зухвалість мера – наслідок необізнаності у ситуації в країні. Та, з іншого боку, все це схоже на ретельно обдумані провокаційні гасла. Не виключено, що принижуючи волонтерів та очорнюючи їхню роботу, Козир віддає данину кремлівській братії, яка зробила його мером на минулих виборах. Нікому не секрет, що відомий нам московський політтехнолог Павло вже декілька місяців знаходиться у Трускавці, забезпечуючи нові вибори свого підопічного.

Так чи інакше Руслан Козир, мер Трускавця, – це перешкода на шляху волонтерів, які вдень і вночі, часто ризикуючи життям, намагаються допомогти своїм побратимам на Сході рятуючи їхнє життя. На щастя, каденція мера-перевертня підходить до кінця і ми віримо, що московські політтехнологи більше не ошукають трускавецьку громаду, а Козир обов’язково відповість за свої слова та вчинки перед законом.

Сьогодні ми закликаємо всіх волонтерів України пам’ятати, що таких, як Козир, ще багато, тому ми маємо бути якомога уважнішими, щоб не потрапити під прес подібних провокаторів, а також не дозволити дискредитувати весь волонтерських рух України!!!

Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ