АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net або stopcom@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


>
Демобілізованих не мають права повторно призивати раніше, ніж через 6 міс. з дня звільнення зі служби
05.06.2015 р.

Демобілізованих не мають права повторно призивати раніше, ніж через 6 міс. з дня звільнення зі служби

До Центру правового захисту учасників АТО надходить все більша кількість звернень демобілізованих військових, яким повторно прийшли повістки з’явитись до військомату. Відповідно до ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» повторно призвати на службу демобілізованого військового можна не раніше, ніж через 6 місяців з дня звільнення. Про це повідомив народний депутат України Ігор Васюник.

«Зараз триває четверта хвиля мобілізації. Багатьох військових, призваних під час першої хвилі, вже демобілізовано. Відповідно зросла кількість звернень за допомогою до нашого Центру. Зокрема, почастішали випадки, коли військовим, звільненим з служби у запас, знову прийшли повідомлення з’явитись у військомат. Відповідно до закону, це можна робити не раніше як через шість місяців. До шести місяців можуть бути мобілізовані лише за їх згодою», - наголосив Ігор Васюник.

Окрім того, юристи Центру правового захисту учасників АТО зазначають, що під час кожної чергової хвилі мобілізації/демобілізації або ухвалення змін до законодавства зростає не лише кількість звернень військових та їхніх родичів, а й характер звернень. Зокрема, військові з АТО та рідні зараз найбільше цікавляться про порядок отримання одноразової грошової допомоги після демобілізації та щодо отримання пільг, в тому числі пільг на комунальні послуги.

Керівник Центру, адвокат Мирослава Дмитришин розповідає:

«Багато військових телефонують і запитують, який порядок виплат одноразової грошової допомоги після демобілізації. Роз’яснюємо. Військовослужбовцям, які були призвані на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією та звільняються із служби після прийняття рішення про демобілізацію, виплачується одноразова грошова допомога. Її розмір – 4% від місячного грошового забезпечення військового. До прикладу, якщо військовий прослужив 8 місяців, тоді розмір одноразової грошової допомоги: 4 (%) х 8 (місяців)= 32% (від розміру місячної заробітної плати). Важливо, що сума допомоги не повинна становити менше 25%. Тобто, якщо хтось прослужив менше 6 місяців, він все одно отримає допомогу в розмірі 25% місячного грошового забезпечення, яке він отримував на день звільнення з військової служби. З приводу виплати одноразової допомоги потрібно звертатись у військові частини, до яких призивали».

За словами юристів Центру, також почастішали випадки звернень демобілізованих, яких роботодавці звільнили з місця роботи.

«Це однозначно незаконно. Громадян, які були мобілізовані, не мають права звільняти з останнього їх місця роботи на час виконання ними їхнього військового обов’язку. У випадку звільнення потрібно звертатись до суду з позовом про поновлення на роботі», - додає народний депутат Ігор Васюник.

Нагадаємо, Центр правового захисту учасників АТО діє з вересня 2014 року за ініціативи народного депутата України Ігоря Васюника. За понад вісім місяців роботи юристи та волонтери Центру надали кваліфіковані юридичні консультації понад 700 військовим, які перебували чи перебувають в зоні АТО, а також членам їхніх родин. Окрім того, юристи Центру розробили книжечку-довідник для військових з інформацією про їхні права та обов’язки. Понад 5 тис. друкованих довідників роздали військовим, їхнім рідним, а також через волонтерів передали бійцям на передову. Бажаючим, електронний варіант довідника надсилають на електронні пошти.

Тел. Центру правового захисту учасників АТО: 0683847640, 0993697118

Дні та години для консультацій: Пн.- Пт. - з 12:00 по 17:00

Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ