АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net або stopcom@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


>
470 гривень - за комплект китайських підручників!
27.03.2015 р.

До Батьківської ради Львівщини звернулися батьки школярів з проханням розібратися у незрозумілій ситуації, пов’язаній з тим, що їм наполегливо рекомендують за власні кошти купувати комплекти підручника із зошитом для вивчення англійської мови. Вартість цього комплекту становить, до прикладу, у Львові - 420 грн ( 260 грн – книжка і 160 грн – робочий зошит), а у Києві - 470 грн.

Ця практика добровільно-примусового нав’язування цих навчальних комплектів у школах має багаторічну «традицію», однак ціни, порівняно з попередніми роками зросли приблизно вдвічі, а відповідно й обурення батьків є очевидним. «В нинішній соціально-економічній ситуації така ціна стала обтяжливою для сімейного бюджету, особливо для багатодітних родин», - скаржаться батьки. Тим більше, що пропонується вже зараз здійснити передоплати, мовляв до вересня вони здорожчають ще більше.

Активісти Батьківської ради виявили, що дана ситуація є непоодинокою і має значно більше запитань, ніж відповідей, зокрема комплекти підручників, які пропонуються, нібито за програмами навчання Оксворду та Кембріджа насправді є надруковані в Китаї (Printed in China), про що зазначено на самих підручниках. Після спілкування з фахівцями друкарської справи стало очевидно, що дані підручники є надзвичайно низької поліграфічної якості. На жаль, більшість батьків досі вірить у міф, що ці підручники їдуть до нас із Великої Британії! «Їхня вартість в рази є завищеною! Тим більше, враховуючи, що підручники та зошити надруковані в Китаї, тож їх собівартість мала б бути значно нижчою, ніж коли б вони друкувалися в Україні», - про це говорять фахівці.

Також виникає запитання: «Чи одні з найбільш відомих освітніх центрів могли б собі дозволити випускати підручники такої поліграфічної якості, і чи дані комплекти підручників, які добровільно-примусово розповсюджують у школах пройшли сертифікацію якості Міністерством освіти і науки України, зокрема чи вони надруковані безпечною фарбою для здоров’я наших дітей?»

Батьківська Рада Львіщини та громадські організації готують лист-звернення до Міністра освіти і науки України Сергія Квіта пояснити нам ситуацію щодо того чи Міністерство здійснює контроль за якістю підручників, які розповсюджуються у наших школах.

Шановні активісти Батьківської ради, якщо у когось виникають додаткові запитання або приклади незрозумілих ситуацій з підручниками просимо вас подібні запитання адресувати до нас (plichoplichinfo@gmail.com), щоб ми внесли їх у наше звернення.

Батьківська рада Львівщини

ГО «Пліч-о-пліч заради майбутнього»

Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ