АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net або stopcom@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


>
В результаті адміністративної реформи влада неспроможна впровадити гендерну політику. Інші реформи – під загрозою
01.10.2014 р.

Як показав моніторинг органів влади на предмет інституційної спроможності впроваджувати державну гендерну політику, в Україні не створена дієва система, що забезпечила б виконання законодавчих норм на місцях. У більшості областей України показник інституційної спроможності до впровадження гендерної політики виявився нижчим за 50%. Про це стало відомо під час круглого столу «Чи спроможні органи влади впроваджувати реформи – приклад державної гендерної політики», що відбувся 30 вересня у готелі «Козацький».

Результати дослідження інституційної спроможності у сфері виконання державної гендерної політики презентувала директорка Центру політичних студій та аналітики Ольга Будник. За її словами, хоча дослідження була спрямоване саме на впровадження гендерної політики, його результати можна екстраполювати практично на будь-яку сферу, що потребує системних реформ.

«Ми зіштовхнулися з тим, що працюючої загальнодержавної мережі, яка би могла забезпечити виконання державної політики, просто не існує. – заявила Ольга Будник. – Будь які реформи та прогресивні закони не мають сенсу, якщо вони не діють на рівні більшості районів, міст і навіть областей. До того, ж у нас є всі підстави стверджувати, що аналогічною є ситуація і у інших, не пов’язаних з соціальною, сферах».

Відповідно до рейтингу інституційної спроможності, найкращою є ситуація у Західному регіоні (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька та закарпатська області). Тут рейтинг сягає 81%. Кращими за середні є і показники Північно-Східного регіону (Харківська, Полтавська, Чернігівська, Сумська області) – 61%.

В усіх інших регіонах рівень інституційної спроможності є нижчим за 50%. Найгірша ситуація у Центральній Україні (Київська, Вінницька, Черкаська, Кіровоградська області) – 41,5%.

За областями, найкраще державна гендерна політика впроваджується у Чернівецькій та Івано-Франківській областях, а найгірше – у Кіровоградській.

«Гендерні питання більш розкриті в обласних та районних адміністраціях. – Зазначила Ольга Будник. – В міських радах як правило цим питанням мало хто займається, принаймні на формальному рівні».

Серед проблем, що породжують таку критичну ситуацію, дослідження називає як вертикальну, так і горизонтальну розбалансованість виконавської структури, а також розпорошеність виконавців місцевих гендерних програм між багатьма структурними підрозділами.

З результатами дослідження можна ознайомитись за адресою cpsa.org.ua/gender

Обговорення результатів дослідження та пошук шляхів виходу з кризи інституційної неспроможності органів влади продовжилось в процесі дискусії : «Гендерна політика: як сприяти впровадженню реформи на місцевому рівні», у якій узяли участь чиновники та громадські експерти з теми гендерної політики.

Учасники дискусії прийшли до спільної думки, що держава має нарешті перестати імітувати реформи у гендерних питаннях і узятися за створення дієвої структури, яка могла би забезпечити гендерну рівність. І хоча така система не може бути створена протягом короткого часу, над нею потрібно починати працювати вже зараз. Адже її відсутність ставить під загрозу не лише гендерну політику, але й будь-яку іншу роботу зі забезпечення соціальної рівності.

Виконавчий директор Центру політичних студій Ольга Будник підсумувала результати круглого столу. На її думку, чиновники мають уважно поставитись до результатів моніторингу, а активісти продовжити тиск на місцеві органи влади з вимогою сприяння виконанню державної гендерної політики.

«Ми неодноразово зіштовхувалися з ситуацією, коли, наприклад, місцеві програми з гендерної політики, яких роками не було в тих чи інших районах або містах, створювались невдовзі після отримання наших запитів. – розповіла Ольга Будник. - Це показує, що моніторинг влади у сфері гендерної політики може бути корисним навіть з таких неочікуваних ракурсів. В будь-якому разі, очевидно одне – в наявних умовах припиняти спостереження за органами влади у такому делікатному питанні як гендерне не є вчасним».

Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ