АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net або stopcom@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


>
Мир будь-якою ціною або що означатимуть новітні закони Порошенка
19.09.2014 р.

Президент Порошенко подав у Парламент законопроект, який визначає умови встановлення миру на Донбасі.

В цьому законопроекті є певний позитив, порівняно з теперішньою ситуацією, адже він не передбачає присутності російських військ і місцевих збройних формувань, таким чином статус районів Донбасу, яких стосується цей законопроект корінним чином відрізняється від Придністров’я, Абхазії та Південної Осетії. Передбачається також збільшення автономії цієї території, і в цьому також не видно значної загрози, адже реформа й збільшення повноважень місцевої влади має бути по всій країні, і не було б нічого поганого, якщо б така реформа почалася з Донбасу, але з ким має бути мирна угода, умови якої задає законопроект? З населенням цієї території, але хто його представляє?

Не населення воювало, і дуже сумнівно, що воно в більшості підтримує бойовиків, а бойовики діють не в інтересах населення. Тому бойовики вже заявили, що не збираються підписувати жодної угоди, та й як держава може підписувати угоду з банд-формуваннями. Такі групи взагалі не можуть бути суб’єктом будь-якої угоди, тоді це б означало їхню легітимізацію. Війна ведеться з Росією і мирну угоду, треба було б заключати саме з Росією.

Але ще важливіше те, що законопроект Президента передбачає повну амністію бойовиків і, особливо відбудову зруйнованого коштом бюджету України. Що це, як не умови визнання поразки. Такі умови ставляться країні, яка програла війну. Тобто цим Україна визнає, що йде на припинення війни будь-якою ціною, взявши на себе відповідальність за її результати, хоча цієї війни вона й не спричинила. Це капітуляція.

З іншого боку, така угода може стати прецедентом до того, що в будь-якому регіоні країни групка авантюристів захоче «побавитися в сепаратизм», збройно виступивши проти центральної влади, знаючи, що їм за це нічого не буде. Це вже поразка країни не тільки формальна, але й реальна. За що ж тоді загинуло стільки молодих українців. Щоб зупинивши агресора своєю кров’ю дати можливість владі підписати капітуляцію.

Звичайно не будучи на фронті легко говорити про те, чи продовжувати війну чи не продовжувати. Може, варто було б запитати українських бійців чи хочуть вони такого миру з амністованими бойовиками, в той час, коли їм навіть довідок про їх правдиве місце перебування видавати не хочуть!

Громадське об’єднання «Пліч-о-пліч заради майбутнього»

Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ