АНТИОЛІГАРХІЧНЕ ПОЛІТИЧНЕ ВИДАННЯ

НАША ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА: v_zakon@ukr.net або stopcom@ukr.net            Пишіть нам: v_zakon@ukr.net           
Головна сторінка
RSS підписка нашого сайту

ПІДПИСКА СтопкомUA


>
Чи може бути нашим основним економічним партнером країна, з якою перебуваємо у стані війни
08.08.2014 р.

Анексія Росією Криму й організація та підтримка нею бойовиків у Донбасі показали, що ця країна не тільки не може бути надійним партнером України, але й є на цей час основним зовнішнім ворогом нашої держави. Будь які стосунки з нею, не надійні, не стабільні, і в будь який момент можуть бути використані проти нас. Це сьогодні показало рішення Росії заборонити транзитні рейси українських авіаліній до кавказьких країн та Туреччини. Разом з тим ця агресивна та свавільна країна залишається нашим основним зовнішньо економічним партнером.

Ініціативна група «Пліч-о-пліч заради майбутнього» наголошує, що це є величезною загрозою для економічної стабільності країни. Влада майже нічого не робить, щоб кардинально змінити ситуацію в цьому. Ми очікуємо економічних санкцій західних країн, в той час як українська економіка продовжує постачати Росії вироби, які використовуються в зброю, якою знищуються оборонці нашої раїни.

Газова залежність від Росії сприймається, як реальність якої не треба змінювати, а потрібно змиритися з нею. Очевидно імпорт енергоносіїв з Росії для забезпечення торгівельного балансу вимагає експорту української продукції в цю країн, що вигідно, як давнім олігархам так і великому бізнесу пов’язаного з новою владою.

Навіть попередня влада намагалася диверсифікувати енергетичне забезпечення в Україні: говорили про сланцевий газ, термінал для зрідженого газу в Одесі, альтернативну енергетику, енергозбереження, зараз вже розмов на цьому тему немає. Невже теперішня влада в сфері економіки менш патріотична ніж попередня.

Орієнтація на Росію, як на основного економічного партнера небезпечна не лише з огляду на теперішній військовий конфлікт. Нестійкість і віроломність цієї країни об’єктивно зумовлена теперішньою ситуацією. Великі амбіції зумовлені імперським минулим не можуть реалізуватися через недостатній інтелектуальний науково-технічний і демографічний ресурс. Росія зараз має малий потенціал розвитку, але великий потенціал знищення. Тому будь-які контакти з нею небезпечні і небажані, аж поки російський народ не прозріє і, пройшовши через кризу, не стане на шлях внутрішнього оновлення.

Тому ініціативна група «Пліч-о-пліч заради майбутнього» закликає українську владу дати українському народу реальний план зміни зовнішньо економічних орієнтирів так, щоб наша економіка якнайменше залежала від держави з якою в нас найскладніші стосунки і покращення не передбачається.

Передовсім ми хочемо побачити конкретний і реальний план забезпечення енергетичної незалежності від Росії, особливо це стосується енергозабезпечення населення. Лобіювання імпорту російського газу в інтересах металургійних та хімічних підприємств суперечить інтересам нашої країни. Весь газ, який видобувається в Україні має бути спрямовано для потреб населення, адже від перебоїв газопостачання в економіці можуть потерпіти тисячі людей, яким відповідні підприємства дають роботу, а від перебоїв постачання газу населенню будуть потерпати мільйони.

Ініціативна група «Пліч-о-пліч заради майбутнього»

Передрук дозволено тільки з посиланням на джерело та автора в друкованому виданні та гіперпосиланням в інтернет-виданні. Всі публікації захищені Законом України «Про авторське право і суміжні права».


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ